Do kiedy trwa karnawał 2022? W tym roku jest wyjątkowo długi!

2022-01-28 12:57
Maska karnawałowa
Autor: Pixabay

Karnawał to czas doskonałej zabawy. Dobra wiadomość jest taka, że w tym roku trwa on znacznie dłużej niż w ubiegłym. Oznacza to, że okazji na świętowanie i zajadanie się przepysznymi faworkami, będzie więcej. Do kiedy trwa karnawał 2022? Dokładną datę znajdziecie w poniższym artykule.

Karnawał 2022 - do kiedy trwa? Informacji na ten temat poszukuje coraz więcej osób. Spokojnie, spokojnie, do końca tego wyjątkowego okresu zostało jeszcze sporo czasu, bowiem w tym roku karnawał jest wyjątkowo długi. Okres zimowych zabaw jest jednym z najczęściej wyczekiwanych zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych. Z karnawałem kojarzą się obchodzone w szkołach bale przebierańców czy też imprezy tematyczne w klubach. Niezmiennie jednym z najpopularniejszych symboli karnawału są faworki, które można zrobić samemu, jak również kupić we właściwie wszystkich dostępnych cukierniach. Zgodnie z tradycją karnawał rozpoczyna się 6 stycznia i trwa do wtorku poprzedzającego Środę Popielcową. Data zakończenia okresu zabaw jest jednak ruchoma. Ma to związek z faktem, że Wielkanoc także jest świętem ruchomym. Ze względu na to, że święta wielkanocne wypadają w 2022 roku dopiero w kwietniu, karnawałem można cieszyć się znacznie dłużej. Do kiedy?

Sonda
Lubisz zabawy na śniegu i zimowe spacery?

Do kiedy trwa karnawał 2022?

W tym roku karnawał jest wyjątkowo długi. W 2021 roku trwał on zaledwie do 16 lutego, natomiast w 2022 możemy świętować kilka tygodni dłużej, bo aż do 1 marca. 2 marca wypada bowiem Środa Popielcowa - symboliczny start wielkiego postu, który przygotowuje do najważniejszych dla katolików świąt wielkanocnych.

Kuba Szmajkowski gra w LOVE/SICK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze