Dawid Tyszkowski

i

Autor: fot. Zuzanna Mazurek Dawid Tyszkowski z nowym singlem "Nie poznaję cię"

Dawid Tyszkowski z nową piosenką Nie Poznaję Cię - udany eksperyment muzyczny!

2022-10-01 1:12

Chwilę po wydaniu doskonale przyjętej debiutanckiej EP-ki, Dawid Tyszkowski eksperymentuje z brzmieniem i dzieli się kolejnym singlem! Nowa piosenka artysty zatytułowana “Nie poznaję cię” dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych oraz na YouTube. Artysta zapewnia dużą dawkę emocji!

Dawid Tyszkowski  to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny, nie zwalnia tempa! Zaledwie trzy miesiące temu wydał doskonale przyjętą przez recenzentów i publiczność EPkę “Nadal nie śpię”, a już dziś zaskakuje nowym singlem!

Dawid Tyszkowski łączy brzmienia akustyczne z elektroniką

Nowa piosenka młodego reprezentanta FONOBO Label zatytułowana jest “Nie poznaję Cię” i może nieco zaskoczyć wszystkich fanów dotychczasowej twórczości Dawida. Artysta zdradza, że dla niego jest to utwór eksperymentalny. Jak sam mówi:

Zaczyna się klasycznie, od akustycznych dźwięków, ale wraz z nadejściem refrenu wszystko się zmienia. Na moment porzucam elementy mojej twórczości, które do tej pory stanowiły jej fundamenty. W refrenie nie ma tekstu ani gitar, a wszystkie emocje oddaje brzmienie syntezatorów oraz perkusji - mówi artysta.

Autorem słów i melodii utworu jest Dawid Tyszkowski, a nad produkcją numeru niezmiennie czuwał Patrick The Pan, z którym artysta pracował również nad swoją debiutancką EPką. Piosence towarzyszy niezwykle wzruszający klip stworzony przez Igora Szwęcha. Już teraz można go zobaczyć na kanale YouTube Dawida.

Dawid Tyszkowski - kim jest młody artysta?

Dawid Tyszkowski – najnowsze odkrycie FONOBO Label. Z muzyką związany od dziecka. Mimo młodego wieku, tworzy dojrzałe i pełne emocji teksty, które z łatwością zmienia w oryginalne muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. Jak sam mówi, podczas tworzenia, musi ją choćby trzymać w dłoniach – dzięki temu pomysły same wpadają mu do głowy. Swoją twórczość opiera na tym co czuje i słyszy. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i eksperymentuje z różnymi gatunkami. 6 czerwca 2022 r. wydał debiutancką EP-kę “Nadal nie śpię”, nad którą od strony produkcyjnej czuwał Patrick The Pan, a tydzień później zagrał na scenie Męskiego Grania swój pierwszy koncert. Pod koniec lipca wystąpił w Katowicach i Wrocławiu przed brytyjskim zespołem Only The Poets, a w sierpniu można było go zobaczyć na scenie FEST Festivalu w Chorzowie.

Roksana Węgiel o występie Sary James w AGT