Dawid Podsiadło w X Factorze - odpadł na bootcampie. Dziś wyprzedaje stadiony!

2019-12-23 11:58
Dawid Podsiadło
Autor: VIPHOTO/East News

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że Dawid Podsiadło to obecnie prawdziwy gigant polskiej sceny muzycznej. W ciągu ostatnich miesięcy, udało się dokonać tego, czego żadnemu innemu artyście przed nim. Aż ciężko uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu, wokalista brał udział w castingu do I edycji X Factora i... odpadł na bootcampie. Zobacz wideo z castingu i przypomnij sobie początki jednej z najbardziej spektakularnych karier tej dekady.

Dawid Podsiadło - program X Factor okazał się trampoliną do kariery tego zdolnego wokalisty. Trudno sobie wyobrazić, gdzie artysta byłby dzisiaj, gdyby nie zgłosił się na casting do najpopularniejszego wówczas muzycznego show. Wszyscy doskonale pamiętają, że poprowadzony przez Tatianę Okupnik artysta zwyciężył w drugiej edycji, pokonując między innymi Ewelinę Lisowską. Mało kto wie jednak o tym, że przygoda Dawida z X Factorem rozpoczęła się już na samym początku tego formatu, w 2011 roku. Wokalista wziął bowiem udział w I sezonie, gdzie jego występ oceniali Maja Sablewska, Czesław Mozil oraz Kuba Wojewódzki. Występ artysty tak bardzo spodobał się jurorom, że dali mu oni szansę spróbowania swoich sił na etapie bootcampów. Patrząc dziś na Dawida i na jego spektakularne sukcesy, aż trudno uwierzyć, że coś mogło pójść nie tak. Stres, jaki towarzyszył mu wówczas sprawił, że artysta nie zakwalifikował się do odcinków na żywo!

Niezrażony porażką, Dawid Podsiadło powrócił do X Factora w drugiej edycji. To właśnie wtedy Kuba Wojewódzki powiedział mu, że ma ogromne szanse na to, by wygrać show. Tak też się stało! Głosy telewidzów sprawiły, że 19-letni wówczas mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zdobył główną nagrodę, jaką było 100 tysięcy złotych. Chwilę później, swoją premierę miał jego debiutancki singiel, a reszta jest już historią.

Dawid Podsiadło - X Factor

Kilka dni temu, za pośrednictwem mediów społecznościowych, Dawid Podsiadło ogłosił dwa stadionowe koncerty w 2020 roku - we Wrocławiu i Gdańsku. Jak można się było spodziewać, bilety na nie rozeszły się w ekspresowym tempie. Show artysty po raz kolejny zobaczy kilkadziesiąt tysięcy osób.

Poniżej możecie przypomnieć sobie początki wokalisty. Pomyślelibyście, że ten nastolatek z burzą loków odniesie aż taki sukces?

Najnowsze