Dawid Podsiadło w coverze U2. Tak wyglądały jego początki w X Factor!

2019-10-22 16:58 MK
Dawid Podsiadło
Autor: TRICOLORS/East News

Dawid Podsiadło to dziś najpopularniejszy artysta w naszym kraju. Każdy z jego utworów staje się przebojem, a bilety na koncerty rozchodzą się w ekspresowym tempie. Ciężko sobie wyobrazić, jak wyglądałaby kariera zdolnego 26-latka, gdyby nie zwycięstwo w popularnym show X Factor w 2012 roku. Zobacz na ESKA.pl jeden z pierwszych występów piosenkarza w programie. Bardzo się zmienił?

Dawid Podsiadło - udział w programie X Factor to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu popularnego wokalisty. Po odrzuceniu zespołu Curly Heads w Mam Talent, 19-letni wówczas artysta postanowił spróbować swoich sił podczas castingów do II edycji popularnego show X Factor, która miała miejsce w 2012 roku. Młody mieszkaniec Dąbrowy Górniczej zachwycił jurorów w składzie: Kuba Wojewódzki, Czesław Mozil i Tatiana Okupnik, a tym samym, zapewnił sobie miejsce w odcinkach na żywo. To właśnie była wokalistka Blue Cafe była jego mentorką i zaprowadziła go do zwycięstwa.

Dawid Podsiadło - X Factor

Pierwszym utworem, jaki Dawid Podsiadło wykonał na żywo przed publicznością zgromadzoną w studiu telewizyjnym był wielki przebój z repertuaru grupy U2 - With or without you. Już wtedy telewidzowie dostrzegli drzemiący w nim potencjał i umożliwili mu kontynuowanie przygody w programie, aż w końcu wygranie go. Po siedmiu latach, na kanale Polska Pantera w serwisie YouTube pojawiło się wideo z tego występu. Wszystkie odcinki II sezonu muzycznego show są zaś dostępne na Playerze.

Najnowsze