Ciężko bez nich żyć, a zarabiają tak mało! Lista najgorzej opłacanych zawodów w Polsce

zawody
Autor: Pixabay.com

Myślisz, że zawody, bez których świat nie mógłby funkcjonować oferują pracownikom godziwe wynagrodzenie? Nic bardziej mylnego! Już poniżej przedstawiamy listę najgorzej opłacanych profesji w Polsce, bez których trudno byłoby żyć, ale równocześnie trudno z nich wyżyć.

Istnieją na świecie zawody, bez których trudno byłoby żyć. Zdawać by się mogło, że ich ogromna siła zapotrzebowania w świecie daje im tym samym godziwe wynagrodzenie. Okazuje się jednak, że nie do końca! Choć są niezwykle potrzebni, nie dostają wysokiego wynagrodzenia za swoje zawodowe obowiązki. To wszystko wydaje się być nad wyraz absurdalne, ponieważ zawody, o których mowa naprawdę są konieczne i pomocne dla całego społeczeństwa. Poniżej stworzyliśmy listę najgorzej opłacanych profesji w Polsce, które mimo ogromnego potencjału i zaangażowania nie są oparte wysokim i godnym wynagrodzeniem finansowym.

Kucharz, piekarz to tylko wierzchołek góry lodowej zawodów, które we współczesnym świecie są niezwykle potrzebne, lecz jednak znajdują się na liście najgorzej opłacanych zawodów w Polsce. Jeśli jesteście ciekawi, jakie jeszcze zawody znajdują się na poniższej liście oraz ile pracownicy w wytypowanych branżach dostają miesięcznego wynagrodzenia, to koniecznie zostańcie z nami do samego końca. Najgorzej opłacane zawody w Polsce są wymienione poniżej!

Najgorzej opłacane zawody w Polsce 

  • Kucharz - każda osoba przyrządzająca potrawy zgodnie z zasadami sztuki kulinarnej w zakładach gastronomicznych zarabia na rękę około 2350 złotych.
  • Pracownik socjalny - zawód zajmujący się działalnością w środowisku społecznym jest w stanie dać pracownikowi na rękę około 2400 złotych.
  • Piekarz - pracownik zajmującej się zawodowo piekarstwem jest w stanie zarobić niespełna 2500 złotych miesięcznie.
  • Nauczyciel - nauczyciel wychowania przedszkolnego, który zajmuje się opieką nad dziećmi w wieku od trzech do siedmiu lat zarabia około 2200 złotych.
  • Pracownik sprzątający - każda osoba zajmująca się zawodowo utrzymaniem czystości i porządku jest w stanie zarobić około 1850 złotych. 
Nie uwierzysz, kim z wykształcenia jest Beata Szydło. Niezwykły zawód! Mało kto o tym wie
Najnowsze