Gwiazdy

Arkadius zrobił wielką karierę i... zniknął na długie lata. Teraz wrócił do Polski! Projektant jest już po pięćdziesiątce. Ale się zmienił!

Pamiętacie Arkadiusa? Polski projektant odniósł międzynarodowy sukces i ubierał wiele światowych gwiazd. Po latach nieobecności w kraju i przerwie w projektowaniu, postanowił wrócić do Polski! Jak dziś wygląda Arkadius? Sprawdziliśmy to!

Spis treści

  1. Kim jest Arkadius? 
  2. Dlaczego Arkadius zniknął ze świata mody? 
  3. Arkadius wrócił do kraju! Jak dziś wygląda projektant sprzed lat? 

Kim jest Arkadius? 

Arkadius, a właściwie Arkadiusz Weremczuk to polski projektant mody, który odniósł spektakularny sukces na arenie międzynarodowej. Jego niekonwencjonalna i odważna twórczość trafiła do serc wielu znanych gwiazd. W kreacjach od Arkadiusa pokazali się m.in. Christina Aguilera, Brad Pitt czy Janet Jackson. Kochały go także polskie gwiazdy, na przykład Kajah i Kora. 

Pochodzący z Parczewa projektant wypłynął na szerokie wody pod koniec lat 90., po ukończeniu londyńskiego uniwersytetu artystycznego. Wyjątkowe poczucie stylu i zmysł sprawiły, że jego nazwisko wymieniane było wśród modowych pionierów początku XXI wieku. 

Kolejne kolekcje polskiego projektanta przyjmowane były z aprobatą, a krytycy nie szczędzili wobec Arkadiusa słów zachwytu. W jego pracach nie brakowało kontrowersji i niestandardowych połączeń. 

Czytaj także: Ma 75 lat i wygląd nastolatki! Vera Wang ma cudowny eliksir młodości?! Te zdjęcia projektantki zwalają z nóg!

Dlaczego Arkadius zniknął ze świata mody? 

Arkadius prowadził butiki w Londynie, a za sprawą wspólnika, postanowił wprowadzić swoją markę także do Polki. I tak w Warszawie otwarty został butik firmy Anarchy Jeans oferujący t-shirty i jeansy jego projektu. Choć marka cieszyła się sławą, szybko znalazła się w finansowych tarapatach. Okazało się, że wspólnik przeprowadził mylne kalkulacje, a milionowy dług spoczął na barkach projektanta! Pochłonięty kłopotami Arkadius zaniedbał wówczas swoje londyńskie kolekcje, a firmę zajął komornik. 

Wielka kariera polskiego projektanta legła w gruzach, a on sam usunął się w cień.

Nie wytrzymałem tego ciśnienia wokół mojej osoby, musiałem wyłączyć, się po prostu wyskoczyć z tego bardzo szybko jadącego pociągu. Miałem taką sytuacje w życiu, że albo zostaje w tym pociągu i prawdopodobnie pożyje jeszcze tylko pięć lat, albo wyskakuje z niego i będę mieć normalne życie - mówił przed laty w wywiadzie dla "Dzień Dobry TTVN". 

Akradius nagle zniknął, by, jak się później okazało, zwiedzać świat. Polak objechał wiele krajów, by wreszcie osiąść w brazylijskim mieście Salvador. Tam projektował meble, wnętrza i zajmował się fotografią artystyczną. Unikał jednak rozgłosu. 

Choć kilkukrotnie próbował wrócić do świata mody, nie spotkało się to z większymi efektami. 

Arkadius wrócił do kraju! Jak dziś wygląda projektant sprzed lat? 

Po wielu latach nieobecności w kraju, Arkadius postanowił wrócić w rodzinne strony. Jego powrót wiąże się z głośnym wydarzeniem, jakim jest wystawa poświęconej jego bogatej twórczości w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Jego dzieła, pochodzące z 14. kolekcji można tam podziwiać aż do lipca 2025 roku. 

Arkadius ma dzisiaj 54 lata i mocno zmienił się od czasów, gdy bywał na salonach. Jak dziś wygląda polski projektant? Zajrzyj do poniższej galerii zdjęć! 

Najbardziej znane uczestniczki Top model. Z modowego programu wprost do showbiznesu