Pogoda na zakończenie lata 2018 - jak będzie? Prognoza nie jest optymistyczna!

i

Autor: Arkadiusz Ziolek/ East News

Alert RCB - SMS-y o zagrożeniach wchodzą w życie

2018-12-13 14:41

Kilka miesięcy temu dostaliśmy próbne sms-y bezpieczeństwa. Teraz to już pewne - alert RCB wchodzi w życie na stałe. Szczegóły przybliżamy na ESKA.pl

Alert RCB SMS to krótka informacja o zagrożeniu i zalecenie postępowania. Pomysł na powstanie systemu ostrzegania przed poważnymi załamaniami pogodowymi pojawił się po tragedii na obozie harcerskim w Suszku, w sierpniu 2017 roku. Sms-y bezpieczeństwa mają chronić nasze życie.

Facebook przewidzi twoje ruchy! Kontrowersyjna technologia pozbawi nas prywatności?

Alert RCB wchodzi w życie

Próbne sms-y bezpieczeństwa dostaliśmy kilka miesięcy temu. Teraz projekt został dopracowany tak, aby powiadomienia były doprecyzowane do powiatu, a nie województwa. Smsy dostanie każdy Polak, który posiada telefon. Powiadomienia będziemy otrzymywać w przypadku porywów wiatru powyżej 100 kilometrów na godzinę, bardzo silnych opadów deszczu, gwałtownych burz i zagrożenia powodziowego. Wcześniejsze próbne smsy otrzymywali mieszkańcy całego województwa, niezależnie czy niebezpieczeństwo groziło całemu obszarowi czy nie. Teraz powiadomienia przyjdą tylko do mieszkańców danego powiatu. Dodatkowo, informację o zagrożeniu otrzymają również Polacy mieszkający za granicą.