Clare McCann, pochodząca z Australii aktorka i dziennikarka, publicznie podzieliła się swoim bólem i ujawniła, że syn, który odebrał sobie życie, doświadczał przemocy rówieśniczej. Zrozpaczona kobieta opisuje sytuację jako "nieustanną przemoc", która ostatecznie doprowadziła do tragicznej decyzji Atreyu. Sytuacja wywołała wstrząs nie tylko wśród fanów seriali, ale w całym australijskim społeczeństwie.
Clare McCann w żałobie. 13-letni Atreyu nie żyje
Jeszcze niedawno serialowa Cherry z australijskiego serialu "Blog Party" pokazywała swój czas spędzany z nastoletnią pociechą. 13-letni Atreyu McCann często towarzyszył mamie na publicznych wydarzeniach. Świat obiegła właśnie informacja o jego tragicznej śmierci, na którą sam zdecydował się w wyniku prześladowania ze strony rówieśników w nowej szkole. Jak relacjonuje McCann, wspierała syna w walce z problemami, jednak nie chciał on o nich rozmawiać, a odpowiednich działań, mimo próśb, nie podjęła także placówka, w której od niedawna uczył się nastolatek. Chłopiec był profesjonalnie diagnozowany w kierunku PTSD, czyli zespołu stresu pourazowego.
"To była nieustanna przemoc. Zaczął się wycofywać, nie chciał ze mną rozmawiać na temat szkoły, ale codziennie go wspierałam. [...] Gdyby szkoła i władze zareagowały, gdy o to prosiłam, mógłby wciąż żyć. Popełnił samobójstwo po miesiącach nieustannego prześladowania" - wyznała aktorka.
Zobacz też: Edyta Górniak wstrząśnięta śmiercią Soni Szklanowskiej. "Nic nie powoduje takiej presji jak hejt"
Zbiórka na krionikę
Pogrążona w żałobie rodzina zaapelowała o uszanowanie jej prywatności, jednak otworzyła również internetową zbiórkę pieniędzy na krioniczne zakonserwowanie ciała chłopca. To metoda zamrażania w temperaturze ciekłego azotu, które ma na celu przechować ciało do momentu, w którym medycyna będzie w stanie pomóc w przypadkach, z którymi nie dała sobie rady obecnie. Jak wspomina McCann, sam zmarły chłopak interesował się nauką i możliwością przedłużania życia, a nawet nieśmiertelności.
"Pozostała nam tylko jedna szansa na kriogeniczne zakonserwowanie jego ciała w ciągu najbliższych 7 dni. Jeśli przegapimy to okno, stracimy szansę na jakąkolwiek możliwość przywrócenia go do życia w przyszłości, jaką może zaoferować nauka. Chodzi o nadzieję i sprawiedliwość. Nie pozwolę, aby historia mojego syna została przemilczana" - czytamy w opisie, który matka zamieściła przy trwającej zbiórce funduszy.
Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
- 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
- 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
- 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia
Ta treść jest częścią płatnej współpracy z Google w celu promowania Google Trends.