Abelard Giza - książka, pochodzenie, wiek, wzrost, żona, dzieci, Instagram

2021-04-26 15:35
Abelard Giza
Autor: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/EastNews

Kim jest Abelard Giza? To zastanawia wiele osób. Otóż to jeden z najpopularniejszych komików na polskiej scenie kabaretowej, a także scenarzysta i autor książki. Jak zaczęła się jego przygoda z kabaretami? Ile ma lat i czy ma żonę? Najważniejsze odpowiedzi na jego temat, znajdziecie poniżej.

Abelard Giza - książka, pochodzenie, wiek, wzrost, żona, dzieci, Instagram takich fraz internauci wyszukują najczęściej. Abelard Giza to znany polski komik, który swoją karierę rozpoczynał w założonym przez siebie Kabarecie Limo w 1999 roku. U jego boku pojawiły się wtedy takie gwiazdy polskiej sceny kabaretowej, jak Ewa Błachnio czy też Szymon Jachimek. Od tamtej pory jego żarty i występy rozbawiają wiele osób, dlatego zdobywa też coraz więcej fanów. Abelard Giza posiada wykształcenie filmowe. Jest nie tylko komikiem, ale także scenarzystą oraz reżyserem teatralnym i filmowym. Oprócz tego jest twórcą programów stand-upowych takich jak: Proteus Vulgaris, Ludzie trzymajcie kapelusze, Numer 3, Piniata oraz serialu Kryzys. Abelard ma na swoim koncie także teksty do magazynu satyrycznego Chichot. Choć komik ceni mocno swoją prywatność, poniżej możecie dowiedzieć się jeszcze więcej ciekawostek na jego temat.

Piosenki, które są do siebie podobne

Abelard Giza - wiek

Ile lat ma Abelard Giza? Komik urodził się dokładnie 15 września 1980 roku w Gdańsku, więc w 2021 będzie świętować swoje 41 urodziny.

Abelard Giza - wzrost

Jakiego wzrostu jest Abelard Giza? Takiej informacji nie znajdziemy w sieci.

Abelard Giza - pochodzenie

Jakie pochodzenie ma Abelard Giza? Ku zdziwieniu wszystkich, Abelard jest Polakiem i pochodzi z artystycznej rodziny. Jego dziadek to Hugon Lasecki, znany polski malarz. Oprócz tego malarzem jest również jego młodszy brat Hugo Giza.

Abelard Giza - żona

Czy Abelard Giza ma żonę? Tak jego serce jest już od dawna zajęte. Komik jest w związku małżeńskim z Darią Zarówną-Giza.

Abelard Giza - dzieci

Czy Abelard Giza ma dzieci? Tak, razem ze swoją żoną Darią, wychowują dwie córki - starszą Mię i młodszą Idę.

Abelard Giza - książka

Abelard Giza razem z Jackiem Stramikiem napisali satyryczną książkę zatytułowaną Łapy precz od żartów, której premiera miała miejsce w październiku 2018 roku. Ich książka przepełniona jest ironią, czarnym humorem, a także sarkazmem.

Abelard Giza - Instagram

Abelard Giza jest aktywny na Instagramie. Znajdziecie go bez problemu wpisując w lupkę jego imię i nazwisko. Oprócz tego możecie wpisać również jego oficjalną nazwę @abelardgizaofficial.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze