11 listopada - kiedy wypada i czy jest wolny od szkoły i pracy?

i

Autor: Pixabay

11 listopada - kiedy wypada i czy jest wolny od szkoły i pracy?

2022-10-21 10:45

Wiele osób zastanawia się nad tym, kiedy wypada 11 listopada oraz czy jest to data wolna od obowiązków takich jak praca czy zajęcia. To dzień, na który przypada Narodowe Święto Niepodległości, a jego celem jest zachowanie pamięci o uzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Sprawdziliśmy, czy jest to dzień wolny od pracy oraz szkoły!

Dzień 11 listopada jest niezwykle ważną oraz pamiętną datą w historii Polski. W końcu to wtedy wszyscy rodacy świętują niepodległość, jaką państwo uzyskało po naprawdę długim czasie, a mianowicie 123 latach bycia pod zaborami. Obchodzimy je już ponad 100 lat, jednak wśród ludzi wciąż pojawiają się pytania, a jednym z najczęściej zadawanych jest: czy 11 listopada jest dniem wolnym od pracy oraz zajęć. Kiedy wypada w roku 2022, a także czy można liczyć na przedłużone wolne?

Rok szkolny 2022/23 - DNI WOLNE. Kiedy nie idziemy do szkoły? [KALENDARZ]

Muzycy, którzy odeszli za wcześnie... (Avicii, Chada, XXXtentacion, Big Scythe) | ESKA XD - Ale to już było! #58

11 listopada 2022 - czy jest wolny od szkoły i pracy?

To, czy Święto Niepodległości jest dniem wolnym od szkoły i pracy, pomimo upływu lat, wciąż zastanawia wiele osób. Dzień ten został ustanowiony świętem państwowym w 1926 roku, mimo że świętowany był przez Polaków już wcześniej, bo od pierwszej rocznicy w 1919 roku! Ze względu na fakt, że jest świętem narodowym, jest to dzień wolny od pracy oraz szkoły!

Pogoda na listopad 2022 - prognoza długoterminowa. Ulewy, wichury i pierwszy śnieg?

Czy wiesz, kiedy przypadają różne rodzinne święta w ciągu roku?

Pytanie 1 z 8
Kiedy wypada Dzień Matki?

11 listopada 2022 - kiedy wypada?

Jako iż 11 listopada jest dniem wolnym od zajęć, można się spodziewać przedłużenia weekendu dla uczniów oraz pracowników. Czasem oznacza to nawet, że pojawią się dodatkowe dni wolne! Jeśli chodzi o pracowników, praktycznie zawsze jest to tylko jeden dzień. W roku 2022 sytuacja wyglądać będzie tak samo w przypadku uczniów, studentów oraz pracowników. Święto Niepodległości wypada w piątek, co zapewnia im wszystkim długi weekend!