Wiedźmin 3 potwory

i

Autor: CD Project RED

Wiedźmin

Wiedźmin: Projekt Sirius to wieloosobowa gra MMO na wzór World of Warcraft?

2024-05-10 7:34

CD Projekt Red ma ambitne plany dotyczące serii Wiedźmin, a w przygotowaniu jest wiele gier, w tym zupełnie nowa, pełnowymiarowa trylogia AAA. Jeden z pobocznych projektów, Projekt Sirius, będzie skupiał się na trybie wieloosobowym i choć szczegóły dotyczące nadchodzącego tytułu są skąpe i niejednoznaczne, studio może stworzyć różne frakcji, które gracze będą mogli wybierać we wspólnym świecie.

Projekt Sirius zaoferuje rozbudowany system frakcji? Szkoły Wiedźmińskie rozwiązaniem

Oprócz nowej trylogii o Wiedźminie, remake'u pierwszej części i kontynuacji Cyberpunka 2077, CD Projekt RED zainteresowało fanów projektem o nazwie Sirius. Planowana gra reklamowana jest jako tytuł wieloosobowy z elementami dla jednego gracza, a wielu spekuluje, że będzie to gra MMORPG, podobna do World of Warcraft lub Destiny 2. Jeśli którykolwiek przypadek okaże się trafny, różne szkoły wiedźmińskie byłyby łatwym rozwiązaniem do stworzenia systemu frakcji pomiędzy graczami, lub nawet do wyboru klasy w celu wdrożenia świętej trójcy Tank-ów, Healer-ów i DPS-ów.

Czytaj też: Cyberpunk Orion — Wszystko, co musisz wiedzieć o sequelu gry. Premiera, gameplay i nowe miasto

Według tradycji istnieje siedem odrębnych Szkół Wiedźmińskich, oddzielonych od pierwotnego Zakonu Wiedźminów:

  • Szkoła Wilka
  • Szkoła Kota
  • Szkoła Niedźwiedzia
  • Szkoła Mantikory
  • Szkoła Żurawia
  • Szkoła Żmii
  • Szkoła Gryfa

Wszystkie szkoły mają różne pochodzenie, siedziby i przeciwstawne filozofie, na których można oprzeć stworzenie różnych archetypów graczy w Projekt Sirius. Wybór wiedźmińskiego medalionu i odpowiedniej szkoły podczas tworzenia gracza może być systemem klas dla nadchodzącego tytułu CD Projekt Red.

Czytaj też: Wiedźmin 4 Polaris — Wszystko, co musisz wiedzieć. Data premiery, gameplay, fabuła

Jednak na tym etapie rozwoju, gdy tak niewiele wiadomo na temat tego, kim ostatecznie stanie się Projekt Sirius, wszelkie wnioski na temat gry są jedynie przypuszczeniami.

Czytaj też: Cyberpunk Edgerunners powraca! Cenione anime na podstawie gry CD Projekt RED z nowością

Szymon Hołownia w Krakowie

Wiedźmin QUIZ: Jak dobrze znasz Eredina z Dzikiego Gonu?

Pytanie 1 z 10
Jakie jest pełne imie Eredina?