Wiedźmin Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra)

i

Autor: YouTube "Wiedźmin" Yennefer z Vengerbergu (Anya Chalotra)

Wiedźmin

Wiedźmin 4 od Netflix - kto w obsadzie? Wszystko, co wiemy o nadchodzącym sezonie

2024-04-22 8:10

Sezon 3 serialu Wiedźmin od Netflix pozytywnie zaskoczył fanów. Nie da się ukryć, że była to dużo wierniejsza książkom historia i wielu widzów czeka na dalsze losy Ciri, Geralta i Yennefer. W tym sezonie dołączyć ma do obsady produkcji wiele gwiazd. Kogo zobaczymy w nowych odcinkach? Kiedy premiera? Sprawdźcie!

Czekacie na premierę czwartego sezonu Wiedźmina? Fabuła przeniesie nas do jednej z najciekawszych części sagi Andrzeja Sapkowskiego! W rolę Geralta wcieli się zupełnie nowy aktor. Liam Hemsworth zastąpi na planie Henry’ego Cavilla. Nie wszyscy fani są zadowoleni z tej zmiany. W sieci pojawiło się sporo obraźliwych komentarzy, między innymi pod zdjęciem, które aktor zamieścił w mediach społecznościowych. Czwarty sezon Wiedźmina zobaczymy w 2025 roku, jednak data premiery nie jest jeszcze znana. Kto prócz Liama Hemswortha występuje w nowym sezonie serialu Netflixa?

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Wiedźmin 4 od Netflix - OBSADA

W czwartym sezonie Wiedźmina wystąpią m.in: 

  • Liam Hemsworth - Geralt z Rivii
  • Sharlto Copley - Leo Bonhart,
  • James Purefoy- Stefan Skellen 'Puszczyk,
  • Danny Woodburn - Zoltan Chiva,
  • Laurence Fishburne - Regis.
  • Clive Russel - Pogwizd

Na plan powracają również Anya Chalotra, Freya Allan i Joey Batey. Produkcja już się rozpoczęła, a biorąc pod uwagę, jak wiele nowych postaci poznamy w tym sezonie serialu, to fani z pewnością czekać będą z niecierpliwością na każdą informację i zdjęcie. Sporo kontrowersji wzbudziło wybranie Laurenca Fishburne do roli wampira i towarzysza głównego bohatera. Fani oczywiście chwalą jego poprzednie role i cenią go jako aktora. Jednak uważają, że po prosty nie pasuje on do postaci Regis, który opisywany był przez Andrzeja Sapkowskiego następująco:

Z dziury pod dolmenem zachrobotało ponownie i ostro powiało ziołowo-korzennym zapachem. Po chwili ujrzeli szpakowatą głowę, a potem twarz ozdobioną szlachetnie garbatym nosem, należącą bynajmniej nie do ghula, lecz do szczupłego mężczyzny w średnim wieku. Percival nie mylił się. Mężczyzna w samej rzeczy przypominał nieco poborcę podatków. [...] Mężczyzna wygramolił się z dziury, otrzepał czarną szatę, przewiązaną w pasie czymś w rodzaju fartucha, poprawił płócienną torbę, powodując kolejną falę ziołowych zapachów. [...] Ja, jak widzicie, żadnego oręża nie noszę. Nigdy nie noszę. Nie mam również przy sobie niczego, co można by nazwać godziwym łupem. Zwę się Emiel Regis. Pochodzę z Dillingen. Jestem cyrulikiem.

- Andrzej Sapkowski. Wiedźmin. Chrzest ognia

Clive Russel to Gwiazda Gry o Tron, która również dołączyć ma do obsady nowego sezonu. Wcieli się on w proszalnego dziada, którego zadaniem jest opowiadania historii naszych bohaterów.

Wiedźmin. QUIZ o wiedźmińskich szkołach. Tylko dla największych znawców uniwersum!

Pytanie 1 z 10
W której ze szkół próbowano mutowania młodych wojowniczek?