Faker / Messi

i

Autor: Riot Games / FIFA

League of Legends

T1 Faker porównywany do Messiego po zdobyciu złotego medalu na Igrzyskach Azjatyckich. Nowy cel: Worlds 2023

2023-10-03 14:38

Jeszcze przed najważniejszy wydarzeniem w e-sportowym świecie League of Legends, fani azjatyckiej sceny mogli wraz ze swoimi państwami przeżywać emocje podczas Igrzysk Azjatyckich, LoL Asian Games 2023. Po zwycięstwie Korei Południowej i Lee „Fakera” Sang-hyeoka, najlepszy środkowy na świecie został porównany do Leo Messiego.

Faker Messim dla e-sportu

Każdy sport, nawet ten wirtualny, ma zawodnika, którego fani nazywają najlepszym w historii, a League of Legends nie różni się zbytnio od innych dyscyplin. Lee „Fakera” Sang-hyeoka solidnie sprawuje się w tej roli od wielu lat, mniej więcej od czasu, gdy w 2015 roku zdobył swój drugi tytuł mistrza świata. Na Igrzyskach Azjatyckich zawodnik musiał z całą mocą stawić czoła swojej popularności, podczas gdy nawet koledzy z innych dyscyplin sportowych podeszli, aby powitać go jako kibice. Stawką nie było jedynie udowodnienie swojej wielkości, wygrywając Azjatyckie Igrzyska z Koreą Południową, ale też możliwość uniknięcia obowiązkowej służby wojskowej w swoim kraju.

Czytaj też: LoL Worlds: Wszystkie piosenki z Mistrzostw Świata – od 2014 do 2023 r.

Faker i jego koledzy z Korei Południowej wyszli z turnieju ze złotym medalem po pokonaniu Tajwanu, chociaż Faker nie zagrał w meczu finałowym z powodu choroby. Przez całą imprezę drużyna nie przegrała ani jednego spotkania, w dużej mierze za sprawą zawodnika T1.

Czytaj też: Worlds 2023: harmonogram, drużyny, kiedy i gdzie oglądać? Wszystkie informacje o Mistrzostwach Świata w Korei Południowej

Po ostatnim zwycięstwie i złotym medalu w ręku Faker został zapytany, jak się czuje z tym że fani porównują go do jednego z najwybitniejszych piłkarzy wszechczasów, Lionela Messiego. Gracz T1 nie tylko z radością przyjął to porównanie, ale stwierdził, że motywuje go ono do dalszej poprawy.

Czytaj też: Worlds Unlocked 2023: Fani LoL’a rozwścieczeni ceną i zawartością zestawu kolekcjonerskiego z Mistrzostw Świata

„Wiele osób tak mnie nazywa ze względu na moje dotychczasowe osiągnięcia. Jestem bardzo wdzięczny. Messi także pozostawił po sobie wiele osiągnięć na całym świecie i jest zawodnikiem godnym szacunku. Jestem wdzięczny, że moje nazwisko zostało wywołane obok Messiego. To sprawia, że czuję, że muszę ciężej pracować” – powiedział Faker w wywiadzie dla Naver Sports.

Czytaj też: League of Legends Worlds 2023: Kto wygra Mistrzostwa Świata? Czy G2 i Fnatic mają jakieś szanse?

Faker otrzyma w tym roku jeszcze jedną szansę, aby zapisać się na kartach historii. Już 19 października wraz z T1 koreański zawodnik ruszy walczyć o swój trzeci w karierze tytuł Mistrza Świata Worlds!

Czytaj też: Czy Faker będzie musiał porzucić LoL'a i odbyć obowiązkową służbę wojskową? Ominą go Worlds 2023?

Danuta Martyniuk kiedyś i dziś

Worlds 2023. E-sportowy QUIZ o mistrzostwach świata League of Legends. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 14
Worlds 2023 odbędą się w: