Worlds

i

Autor: Riot

Worlds 2023

LoL Worlds: Wszystkie piosenki z Mistrzostw Świata – od 2014 do 2023 r.

2023-10-03 8:17

Hymny wprowadzające fanów do finałów Mistrzostw Świata Worlds w League of Legends to rzecz nieodłączna i towarzysząca za każdym razem podczas tego niesamowite e-sportowego święta. W tym artykule, jeszcze przed wyjazdem zawodników do Korei Południowej postanowiliśmy zebrać wszystkie z nich i wspólnie z Wami przypomnieć sobie te emocjonujące soundtrack'i!

Spis treści

 1. Piosenki League of Legends Worlds – od 2014 do 2023
 2. 2014 – Imagine Dragons: Warriors
 3. 2015 – Nicky Taylor: Worlds Collide
 4. 2016 – Zedda: Ignite
 5. 2017 – Against the Current i Chrissy Constanza: Legends Never Die
 6. 2018 – The Glitch Mob, Mako i The Word Alive: Rise
 7. 2019 – Cailina Russo i Chrissy Constanzy: Phoenix
 8. 2020 – Jeremy McKinnon, Max and Henry: Take Over
 9. 2021 – Riot Music Team ft. PVRIS: Burn It All Down
 10. 2022 – Lil Nas X: STAR WALKIN’
 11. 2023 — NewJeans

Piosenki League of Legends Worlds – od 2014 do 2023

Co roku od 2014 r. Mistrzostwa Świata League of Legends mają oficjalną piosenkę przewodnią, która wprowadza fanów na całym świecie w to niesamowite święto e-sportu. Niektóre piosenki były świetne, inne inspirujące, a jeszcze inne wręcz legendarne. W oczekiwaniu na oficjalny start LoL Worlds 2023 udostępniamy listę wszystkich piosenek Riot Games wykorzystanych jako oficjalne hymny wydarzenia.

League of Legends, jeden z najpopularniejszych e-sportów na świecie, to coś więcej niż tylko gra kompetytywna. Deweloper Riot Games zawsze zapewnia fanom dodatkowe wrażenia oraz zawartość. Partytury muzyczne i treści stanowią dużą część ekosystemu wydarzeń LoL.

Zwykle skupiamy się głównie na rankingach mocy oraz predykcją, kto odniesie zwycięstwo podczas LoL Worlds, jednak biorąc pod uwagę całą tę poważną akcję rozgrywającą się przed Mistrzostwami, nadszedł czas, aby przypomnieć sobie o sztuce i kreatywności stojącej za całym doświadczeniem League of Legends Worlds.

Czytaj też: Worlds 2023: harmonogram, drużyny, kiedy i gdzie oglądać? Wszystkie informacje o Mistrzostwach Świata w Korei Południowej

2014 – Imagine Dragons: Warriors

Popularny zespół Imagine Dragons był świetnym wyborem, który sam osobiście zapamiętałem na lata, może też dlatego, że była to pierwsza piosenka promująca wydarzenie Worlds. Podobnie jak większość teledysków z kolejnych lat, stworzono animowany teledysk, który stanowi uzupełnienie samego utworu, przedstawiający graczy w ich podróży od grania w domu do grania na scenie światowej. Naturalnie piosenka i wideo szybko stały się kultowe, a społeczność League of Legends pokochało te wprowadzenia do Mistrzostw Świata za pomocą hymnu.

2015 – Nicky Taylor: Worlds Collide

Ta piosenka była kluczowa pod wieloma względami. Przygotowało to grunt pod inne projekty muzyczne Riot, takie jak „Bring home the glory” czy „Awakened”. W przeciwieństwie do Warriors i następnych piosenek, ten nie miał odpowiedniego animowanego wideo. Teledysk do tego filmu przedstawiał pływający czerwony kryształ, w którym odbijały się różne punkty orientacyjne, w większości z Europy Środkowej.

2016 – Zedda: Ignite

Jedna z bardziej wyjątkowych piosenek wydanych przez Riot, jako piosenka LoL Worlds, Ignite, zawierała elektroniczne bity i aranżację orkiestrową. Animowany film dołączony do piosenki przedstawiał zarówno graczy, jak i mocno stylizowane wersje postaci w grze i scen walki. Dla wielu, w tym mnie, ten film był szczytem, jeśli chodzi o oprawę wizualną piosenek LoL Worlds – jego jasny i żywy styl animacji z pewnością przyciągał wzrok. Piosenka zawiera prosty tekst, który łatwo zapamiętać i zaśpiewać – co było również świetnym posunięciem ze strony autora hymnu.

2017 – Against the Current i Chrissy Constanza: Legends Never Die

Legends Never Die to jedna z najbardziej znanych piosenek LoL Worlds, popularna nawet wśród fanów e-sportu, którzy zwykle nie śledzą League of Legends. Jest bardzo chwytliwa i zawiera dobrze animowany film przedstawiający sparingi postaci z gry, treningi i eksplorację różnych środowisk pasujących do historii postaci. W filmie pojawiają się Ashe, Lee Sin i Garen, co czyni go jedynym (poza Worlds Collide), który nie przedstawia podróży graczy na Mistrzostwa Świata League of Legends.

2018 – The Glitch Mob, Mako i The Word Alive: Rise

Rise przedstawia przede wszystkim podróż Kanga „Ambition” Chan-yonga do zostania mistrzem świata. Artystycznie przedstawia epickie bitwy gracza na jego drodze przez Mistrzostwa Świata. Film jest pełen symboliki bitew na polach kukurydzy z Perkzem, bitew na wulkanach z Uzi i bitew na lodowcach przeciwko Fakerowi. Ambicja spotyka się z pretendentem za pretendentem przez cały film, aż w końcu dociera do Sali Mistrzów, gdzie logo i dziedzictwo jego zespołu zostają ostatecznie wygrawerowane wśród historycznych Mistrzów Świata League of Legends.

2019 – Cailina Russo i Chrissy Constanzy: Phoenix

Po raz pierwszy w piosence z 2019 r. wystąpił artysta, który współpracował już przy poprzedniej piosence LoL Worlds – w 2017 r. Utwór został początkowo opóźniony ze względu na problemy z produkcją i faktycznie został wydany dopiero po kilku tygodniach od etapu wstępnego.

2020 – Jeremy McKinnon, Max and Henry: Take Over

Piosenka z 2020 roku jest w całości ekscytującym doświadczeniem. Sama piosenka i towarzyszący jej film były pełne odniesień i wokali odzwierciedlających motyw przewodni Take Over Worlds 2020. Teledysk Take Over przedstawia młodego zawodnika trenowanego przez samego Lee „Fakera” Sang-hyeoka. W całym klipie możemy zobaczyć, jak nasz bohater walczy ze słynnymi mistrzami League of Legends uosabianymi przez graczy, którzy wywarli dzięki nim ogromny wpływ na scenę. Od wybranego przez Xpeke Kassadina, Thresha Maty i Xayah JackeyLove’a, po Caitlyn z BeBe i Leesin z Tian – bohater walczy z każdym Mistrzem Świata, aż ostatecznie dotrze do samego Pucharu Przywoływacza.

2021 – Riot Music Team ft. PVRIS: Burn It All Down

Teledysk ma podobną koncepcję do Take Over z 2020 roku i występuje w nim wiele różnych aktywnych graczy LoL Esports. W klipie podążamy za Heo „ShowMakerem” Su, gdy przechodzi on przez serię scen z różnymi graczami – wszyscy ćwiczą i przygotowują się do Mistrzostw 2021. Lista występujących graczy jest absolutnie oszałamiająca, a na niej znajdują się: ShowMaker, Chovy, Rekkles, Wunder, Carzzy, TheShy, Viper, GALA, Blaber, PowerOfEvil, Hans Sama, Armut, Peanut, Gori, Summit, Clid i wiele innych.

2022 – Lil Nas X: STAR WALKIN’

Piosenka Lil Nas X z Mistrzostw 2022 została wydana na tydzień przed rozpoczęciem, podobnie jak w 2021 roku. Wystąpił krótki fragment poprzedzający, w którym Lil Nas X był prezydentem League of Legends. Piosenka, wyprodukowana przez Cirkuta i Omera Fedi, jest mniej energetyczna niż poprzednie wersje, a fani uznali ją za wymagającą orkiestrowego remake'u. Teledysk przedstawia różne historie skupione wokół Mistrzostw 2022 i miast gospodarzy, a w całym filmie pojawiają się zarówno gracze, jak i fani. Zakończenie kończy się totalną bójką pomiędzy graczami a ich mistrzami przed Chase Center w San Francisco.

2023 — NewJeans

Najnowszy tematyczny teledysk towarzyszący piosence Worlds 2023, poświęcony jest panującemu mistrzowi świata League of Legends Deftowi i jego podróży od pierwszej rozgrywki w grę MOBA Riot w szkole średniej, przez wbicie się do LCK, aż do niezapomnianej szarży DRX po mistrzostwo w zeszłym roku. Ponad 108 000 niecierpliwych fanów LoL'a obejrzało premierę 3 października, a wielu z nich chwaliło „niesamowity” styl animacji oraz doskonałe uchwycenie drogi Defta do tytułu w 2022 roku.

Przygotowano Strefy manga, anime, fandom

Ile pamiętasz z serii Dragon Ball Super? QUIZ dla prawdziwych fanów anime

Pytanie 1 z 12
Ile seria Dragon Ball Super liczy odcinków?