Fnatic LoL

i

Autor: Photo by Michal Konkol/Riot Games

League of Legends

Leageu of Legends Worlds 2023: Kto wygra Mistrzostwa Świata? Czy G2 i Fnatic mają jakieś szanse?

2023-10-11 8:38

Nadchodzi długo wyczekiwany oraz najważniejszy moment roku dla każdego kibica e-sportowej sceny League of Legends, ponieważ już w październiku serwery Summoner's Rift zapłoną! Przed Mistrzostwami Świata Worlds 2023 w Korei Południowej aktualnie jest więcej pytań niż odpowiedzi i nawet eksperci nie wiedzą, kto w tym roku sięgnie po koronę króla. Fani jednak mają swoje domysły oraz przewidywania, które przeanalizujemy w tym artykule. Czy możemy liczyć na zaskoczenie ze strony G2 Esports lub Fnatic?

Każdy fan e-sportowej sceny League of Legends bez wątpienia czeka na zwieńczenie 2023 roku mistrzostwami świata w Korei Południowej. Właśnie tam zawodnicy udadzą się 10 października, po raz pierwszy od 2018 roku, kiedy to Invictus Gaming zostało pierwszymi chińskimi mistrzami świata. Faza play-in i faza grupowa odbędą się w Seulu, zanim turniej przeniesie się do Busan na finały. Gocheok Sky Dome o pojemności 17 000 miejsc w Seulu będzie gospodarzem wielkiego finału. Podczas Worlds 2023 będziemy oglądać 22 drużyny zamknięte i gotowe do walki o historię podczas 13. edycji jednego z najbardziej znamienitych turniejów we wszystkich e-sportach. Fani w serwisie Reddit podjęli się wytypowania zwycięzcy oraz swoich pewniaków na Worlds 2023. Czy w gronie faworytów do korony króla znalazł się jakiś europejski reprezentant?

Czytaj też: Worlds 2023: harmonogram, drużyny, kiedy i gdzie oglądać? Wszystkie informacje o Mistrzostwach Świata w LoL'u

Co wydarzy się na Worlds 2023 — oczami fanów

Na oficjalnym subreddit League of Legends użytkownik o nicku feelsbadmanrlysrsly zapoczątkował dyskusję, w której każdy fan e-sportowej sceny miał wytypować swoje przewidywania z podziałem na 90%, 50% oraz 10%, co może zdarzyć się na Worlds 2023.

Czytaj też: Worlds Unlocked 2023: Fani LoL’a są oburzeni ceną i zawartością zestawu kolekcjonerskiego z Mistrzostw Świata

Najczęstsze głosy w kategorii 90% były skierowane w stronę zespołów azjatyckich, a szczególnie T1, które według wielu dojdzie do finału, lecz ponownie w nim polegnie. Nie zabrakło również głosów, że jedna z drużyn LPL zaskoczy, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu, odpadając jeszcze w 1 etapie turnieju. Inni pochylili się również nad europejską sceną, definitywnie skreślając MAD Lions.

Czytaj też: Worlds 2023: Grupa K-Pop stworzy hymn „Gods” dla Mistrzostw Świata League of Legends w Korei Południowej

Swoje głosy na 50% internauci oddawali stawiając, że do JDG Gaming wraz z GenG odniesie bolesną porażkę w drodzę do finału, skreślając ich jako potencjalnych mistrzów Worlds 2023. Użytkownik AtMaxSpeed zaznaczył aktualną dobrą formą G2 Esports, oddając swój głos na samurajów, którzy według niego dotrą do ćwierćfinałów Mistrzostw Świata, z czym zgodziło się wielu komentujących.

Czytaj też: Worlds 2023: Drużyny LEC są skazane na porażkę podczas Mistrzostw Świata w League of Legends

Obserwatorzy wątku bez dwóch zdań godzili się ze stwierdzeniami, że istnieje wyłącznie 10% szans, jako, że Zachodnia drużyna odniesie sukces w Korei Południowej.

Kto wygra Worlds 2023 — naszymi oczami

Według nas faworytami do zdobycia Mistrzostwa Świata w Korei Południowej jest bezapelacyjnie drużyna, która dominuje przez cały sezon 2023: JD Gaming. W maju zespół wygrał zarówno splity LPL, jak i Mid-Season Invitational. Gdyby udało im się zdobyć mistrzostwo świata, staliby się pierwszą drużyną w historii, która wygrała turniej Wielkiego Szlema (wszystkie trofea w sezonie).

Dni transportu 2023. Moc atrakcji dla dzieci i młodzieży

Worlds 2023. E-sportowy QUIZ o mistrzostwach świata League of Legends. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 14
Worlds 2023 odbędą się w: