Nowy Wiedźmin z datą premiery! Andrzej Sapkowski zdradził, o czym będzie?

i

Autor: Mateusz Grochocki/East News Zdjęcie poglądowe

Wiedźmin

Nowy Wiedźmin z datą premiery! Andrzej Sapkowski zdradził, o czym będzie?

2023-11-20 11:22

Andrzej Sapkowski pojawił się jako jeden ze specjalnych gości na Comic Con w Wiedniu. Oczywiście fani pytali go o szczegóły pracy nad nową książką, którą zapowiedział w sierpniu tego roku. Pisarz zdradził przybliżoną datę premiery polskiej i angielskiej wersji oraz ujawnił częściowo, czego dotyczyć będzie fabuła! Więcej informacji znajdziecie w artykule!

Nowe informacje o powstającej książce z uniwersum Wiedźmina od Andrzeja Sapkowskiego podała w poniedziałek 20 listopada jako pierwsza Gazeta Wyborcza:

- Zrobili serial na podstawie jednego opowiadania. Zmusili mnie do kontynuacji. Nie narzekam. Teraz dzięki temu mam teraz na czynsz - powiedział podobno Andrzej Sapkowski podczas wiedeńskiego Comic Con, gdzie był jednym ze specjalnych gości! Można zatem przypuszczać, że czeka nas lektura podobna do 'Sezonu Burz', a jak już wiemy, to Netflix zachęcił autora do stworzenia nowej książki. Czy mówiąc o kontynuacji, miał na myśli kontynuację sagi? Wiele na to wskazuje, chociaż fani stawiają raczej na kolejny prequel. Ojciec Wiedźmina miał również zdradzić przybliżoną datę premiery. Wygląda na to, że potrafi on pisać o wiele szybciej niż George R. R. Martin, na którego Wichry Zimy, czyli zakończenie Gry o Tron, fani dalej czekają.

WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)

Wiedźmin - nowa książka Sapkowskiego. Kiedy PREMIERA?

Data premiery nowej książki oficjalnie owiana jest jeszcze tajemnicą. Andrzej Sapkowski miał jednak w Wiedniu zdradzić, że polska wersja nowego Wiedźmina ukazać ma się już pod koniec 2024 roku! W wersji angielskiej książka zadebiutuje w zagranicznych księgarniach dopiero na początku roku 2025. Nikogo to oczywiście nie dziwi - polscy fani Wiedźmina zawsze mogli liczyć na pewnego rodzaju fory!

Wiedźmin - QUIZ! Ile pamiętasz z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii?

Pytanie 1 z 9
Ukochaną Nivellena była...?