GTA VI

i

Autor: Gametimes

GTA 6

GTA VI — Data premiery ujawniona przez CEO Take-Two! Zdradza tajemnicę Rockstar Games

2023-12-28 7:59

Przecieków oraz natarczywych fanów szukających w plikach GTA 5 jakichkolwiek wieści o premierze szóstej części z serii nie brakuje. Z tego też powodu każda oficjalna informacja podana przez deweloperów lub wydawców gry napawa nas optymizmem, szczególnie wtedy, kiedy zostaje wspomniana data premiery GTA 6.

GTA 6 stało się jedną z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów, a powodem tego jest jej data premiery owiana sporą tajemnicą. Fani z niecierpliwością czekają, aż Rockstar Games w końcu zaprezentuje kolejną część Grand Theft Auto, jednak do tej pory otrzymujemy skąpo dawkowane nam informacje. Gracze mogli po raz pierwszy zobaczyć grę w akcji po ogromnym wycieku w 2022 roku, kiedy filmy z rozgrywki potwierdziły wiele plotek, takich jak powrót do Vice City i grywalna bohaterka. Oczekiwanie może jednak wkrótce dobiec końca, ponieważ podczas niedawnego wywiadu Strauss Zelnick, dyrektor generalny Take-Two, udzielił bardzo interesującej odpowiedzi na pytanie dotyczące premiery GTA 6.

Czytaj też: Fan GTA 6 zaatakował prowadzącego Gamescome, żeby dowiedzieć się, kiedy premiera gry

Data premiery GTA 6 zapowiedziana przez CEO Take-Two

Rozmawiając w programie CNBC, Zelnick został wprost zapytany, kiedy możemy spodziewać się daty premiery GTA 6. Dyrektor generalny zasugerował, że premiera może nastąpić już wkrótce.

Czytaj też: Pracownik Rockstar zdradził ważne tajemnice o GTA 6! Wiemy, jak długo powstaje gra

Pozostawiamy ogłoszenie nadchodzących tytułów naszym wytwórniom i powiedzieliśmy, że mamy bardzo solidną listę tytułów i mamy świetne perspektywy na rok fiskalny 2025, w którym powtórzyliśmy nasze przekonanie, że wygenerujemy około 8 miliardów dolarów netto." - odpowiedział Strauss Zelnick.

Zelnick zasugerował, że GTA 6 może ukazać się nie wcześniej niż w 2024 lub 2025 roku, podkręcając przewidywane dane finansowe w rozmowach z inwestorami, które zdawały się wskazywać na to, że gra wyjdzie za kilka lat. Naciskany w sprawie kosztów rozwoju GTA 6, Zelnick odpowiadał z dużym przekonaniem o pewnym zarobku mnóstwa pieniędzy po premierze gry.

Czytaj też: Poznaliśmy marki i modele aut, które pojawią się na premierę GTA VI! Potwierdza to znany insider

GTA to prawdopodobnie najbardziej dochodowa franczyza w historii gier. Koncentrujemy się na kosztach, mamy oczywiście trzyczęściową strategię. Bądź najbardziej kreatywny, bądź najbardziej innowacyjny, bądź najbardziej wydajny… bez wątpienia tytuł taki jak Grand Theft Auto zawsze będzie bardzo dochodowy.” – stwierdził CEO Take-Two.

Co ciekawe, dyrektor generalny po raz kolejny ograniczył się do nazwania nadchodzącej gry GTA 6, więc nadal nie jest jasne, czy tytuł będzie zgodny z poprzednimi konwencjami nazewnictwa. Z racji tego, że premiera w roku 2024 wydaje się jeszcze bardziej prawdopodobna, może nie minąć dużo czasu, zanim Rockstar podbije Internet, dostarczając fanom oficjalny zwiastun.

Czytaj też: Kolejne informacje o GTA 6. Filmik zdradza istnienie lubianej lokacji w grze!

Syn Małgorzaty Rozenek wyprowadza się za granicę

QUIZ dla fanów GTA! Jak dobrze pamiętasz tę kultową serię gier Rockstar Games?

Pytanie 1 z 11
W którym roku została wydana gra GTA V?
Listen on Spreaker.