zdjęcia

Koniec kultowego modelu Audi. Był produkowany przez 30 lat. Wyprzedaż ostatnich sztuk

2024-07-19 8:12

30 lat i koniec. Trwa wyprzedaż ostatnich sztuk Audi A4 w ramach kampanii Final Edition. Zarówno limuzynę jak i kombi można kupić w obniżonych cenach. Zamiast A4 B10 na rynku pojawi się model A5 B10. Audi porządkuje nazwy swoich modeli i stawia na elektromobilność. Modele elektryczne mają mieć w nazwach parzyste liczby.

Spis treści

  1. Koniec produkcji Audi A4
  2. Audi A4 to teraz A5
  3. Nowe Audi A5, zdjęcia

Audi A4 było produkowane od 1994 roku. To jeden z najpopularniejszych modeli tej marki. W Polsce w 2023 roku sprzedano 3408 egzemplarzy A4 (najpopularniejsze było A3 - 4261). Miłośnicy tego modelu nie doczekają się najnowszej wersji B10, ponieważ Audi kończy produkcję A4 w wersji spalinowej.

Koniec produkcji Audi A4

Trwa kampania Audi A4 Final Edition, w ramach której obniżono ceny A4. Rabaty sięgają 30 tys. zł, ceny A4 w wersji limuzyna zaczynają się od ok. 135 tys. zł.

Audi A4 to teraz A5

Spalinowe Audi A4 ma zastąpić Audi A5, które będzie występować w różnych wersjach, m.in. limuzyna i kombi (Avant). A4 w wersji sedan zyska przydomek e-tron i będzie tylko w wersji elektrycznej. Podobny zabieg ma zostać zastosowany w przypadku Audi A6. Audi nie tylko rozwija wersje elektryczne swoich modeli, ale i porządkuje nazwy - modele elektryczne będą miały tylko parzyste liczby.

Nowe Audi A5, zdjęcia

Nowe Audi A5 będzie produkowane w Neckarsulm. Na rynek trafia w czterech nowych wariantach: jako A5 Limousine i S5 Limousine oraz jako A5 Avant i S5 Avant. To pierwsze modele zbudowane na platformie PPC (Premium Platform Combustion). Nowe modele reprezentują wzrost zarówno pod względem długości, jak i szerokości. Audi wzbogaca także wyposażenie standardowe, pozycjonując najnowsze A5 w klasie wyższej średniej. Nowe A5 i Audi S5 będzie można zamawiać w Polsce od lipca 2024 r. Zdjęcia nowego Audi A5 w galerii poniżej.

Audi AG to niemiecki producent samochodów osobowych z siedzibą w Ingolstadt w Niemczech, należący do koncernu Volkswagen AG. Założony został w 1909 roku. Oferuje szeroką gamę samochodów, także z silnikami elektrycznymi. Audi to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na świecie.

Quiz motoryzacyjny. Rozpoznaj markę samochodu po krótkim opisie

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: 4 koła w logo to:
Listen on Spreaker.