Żonkile upamiętnią powstańców z getta warszawskiego. W Lublinie szukają chętnych do rozdawania kwiatów

2023-01-09 18:00
Żonkile upamiętnią powstańców z getta warszawskiego
Autor: pexels.com zdjęcie ilustracyjne

W tym roku przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ramach upamiętnienia tego wydarzenia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizuje „Akcję Żonkile”. Rusza nabór wolontariuszy chętnych do rozdawania kwiatów w Lublinie.

Tegoroczna „Akcja Żonkile” odbędzie się na ulicach pięciu polskich miast. W tym gronie znalazł się także Lublin. Od początków organizowania wydarzenia towarzyszy mu hasło „Łączy nas pamięć”, mające podkreślać solidarność i dialog ponad podziałami. Symbolem powstania w warszawskim getcie stały się żonkile i to właśnie takie kwiaty są co roku w kwietniu rozdawane przechodniom przez wolontariuszy.

Kto może zostać wolontariuszem „Akcji Żonkile”?

Organizatorzy „Akcji Żonkile” ruszają z rekrutacją osób chętnych do wzięcia udziału w tegorocznym wydarzeniu. Możliwość zostania wolontariuszem mają osoby mające powyżej 14 lat.

„Wolontariusze wezmą również udział w wykładach online oraz stacjonarnym warsztacie. W tym czasie będzie można dowiedzieć się więcej o powstaniu w warszawskim getcie oraz poznać sprawdzone sposoby, mówienia o akcji” – informują organizatorzy.

Nabór rozpoczyna się 10, a zakończy 31 stycznia. Formularz rejestracyjny znajdziecie na tej stronie.

Partnerem akcji w Lublinie jest Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE