Loteria PIT-owa. Można wygrać mieszkanie na pięknym osiedlu. Wystarczy jeden warunek!

i

Autor: Pixabay Loteria PIT-owa. Można wygrać mieszkanie na pięknym osiedlu. Wystarczy jeden warunek!

Wiemy, o ile podrożały mieszkania w woj. lubelskim. Najwięcej w Chełmie i Lublinie

2023-03-03 21:38

W całym woj. lubelskim cena mieszkania z rynku wtórnego wzrosła o 2,77 proc. Choć miasta naszego regionu nie są w czołówce, warto wiedzieć, które odnotowały największą podwyżkę w ciągu 12 miesięcy.

Dane zebrali eksperci i eskpertki serwisu rankomat.pl. Interesowały ich ceny mieszkań na rynku wtórnym w 78 największych miastach Polski w ciągu roku: od czwartego kwartału 2021 do analogicznego okresu rok później. Największy wzrost odnotowali w Przemyślu, Stalowej Woli i Ostrowcu Świętokszyskim, a spadek w Rudzie Śląskiej i Jaworznie. W województwie lubelskim najlepsza sytuacja pod tym względem jest w Białej Podlaskiej. Cena za 1 mkw. mieszkania w ciągu roku wzrosła o 220 zł (z 5530 do 5750), czyli o 3,98 proc.

Najwyższy wzrost z kolei odnotował Chełm: 594 zł, czyli 12,32 proc. Stawia go to na 27. miejscu w skali kraju. Lublin uplasował się na 60. ze wzrostem 485 zł, czyli 6,04 proc. Biała Podlaska jest na 71. pozycji.

Najdroższe mieszkania w miastach wojewódzkich

Rankomat.pl w styczniu opublikował też ranking miast wojewódzkich, w których ceny mieszkań podrożały najbardziej. Lublin zajął w nim 7. miejsce.

Jeśli kiedykolwiek istniał podział na Polskę A i Polskę B, jest on niewidoczny pod względem cen mieszkań w miastach wojewódzkich. Tuż za Poznaniem uplasowały się trzy miasta ze wschodniej Polski – Rzeszów, Lublin i Białystok, gdzie 1m2 kosztuje średnio 8500 zł – mówi Michał Ratajczuk z rankomat.pl.

W Lublinie średnia cena za 1 mkw. mieszkania z rynku wtórnego wynosi 8 511 zł. Na pierwszym miejscu jest Warszawa z ponad 13 tys. za 1 mkw., a na ostatnim Gorzów Wielkopolski, w którym zapłacimy za to 6 371 zł.

Tak wyglądała mapa Lublina i okolic 200 lat temu!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE