W tym roku czwartek nie będzie tak tłusty. Domowy pączek drogi jak nigdy

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

W tym roku czwartek nie będzie tak tłusty. Domowy pączek drogi jak nigdy

2023-02-14 21:58

Już niedługo Tłusty Czwartek, który zakończy okres karnawału. Kojarzy się przede wszystkim z pączkami, chrustem i innymi kalorycznymi cudami. W tym roku inflacja na pewno wpłynie na ceny tych łakoci. Jak się okazuje, już teraz wiadomo, że ceny domowego pączka będę wyższe o ponad 50 proc.!

Tłusty czwartek wypada 16 lutego. Tego dnia do cukierni i paczkarni ustawiają się bardzo długie kolejki osób, które są spragnione tych kalorycznych przekąsek. Dla osób, które preferują domowe odpowiedniki tych łakoci, mamy złą informację – pączki jeszcze nigdy nie były tak drogie!

Według wyliczeń portalu dlahandlu.pl pączki w tym roku będą droższe aż o 56 proc.!

W swoich obliczeniach posłużyli się cenami z ich autorskiego Koszyka Cen, gdzie pokazane są ceny podstawowych produktów FMCG.

Ceny domowych pączków w 2023 roku

Portal dlahandlu.pl przedstawił uśrednione ceny poszczególnych produktów.  

Wzrosła cena mąki – z około 2,88 zł na 4,47 zł, masło jest też droższe. W 2022 kosztowało 6,14 zł, a teraz już jest to 7,37 zł. Kilogram cukru rok temu kosztował 3,06 zł, a teraz jego wartość wzrosła dwukrotnie! Ceny jajek taż poszły mocno w górę. Wcześniej wytłaczanka kosztowała 5,86 zł, a teraz to już koszt 8,84 zł. Mleko 1 l kosztowało wcześniej 3,29 zł, a teraz już średnio 4,55 zł.

Do smażenia potrzebny będzie także olej. Rok temu 1 l Kujawski kosztował 7,11 zł. Teraz to już 13,46 zł.

Domowy pączek będzie teraz niezwykle cenny. Za wszystkie potrzebne produkty na zrobienie tych pysznych wypieków rok temu zapłaciliśmy 32 zł. Teraz średnio będzie to koszt 51 zł.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE