W trzech rzekach w woj. lubelskim przekroczono stan ostrzegawczy. IMGW wydał kolejny alert

2023-01-19 9:57
W trzech rzekach w woj. lubelskim przekroczono stan ostrzegawczy
Autor: pexels.com/screen twitter.com/IMGW-PIB METEO POLSKA zdjęcie ilustracyjne

Krakowskie Biuro Prognoz Hydrologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydało ostrzeżenie hydrologiczne dla woj. lubelskiego. Prognozowany jest kolejny wzrost poziomu wody w rzekach regionu.

W związku ze spływem wód opadowych, IMGW prognozuje dalszy wzrost poziomu wody z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych w województwie lubelskim. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano m.in. dla rzeki Wieprz na odcinku od zbiornika Nielisz do ujścia Bystrzycy wraz ze zlewnią Bystrzycy w profilach: Krasnystaw oraz Trawniki oraz na Bystrzycy w profilu Sobianowice. Będzie ono ważne do godz. 20 w piątek.

Alert dotyczący zlewni Huczwy w profilu Gozdów będzie obowiązywać do godz. 20 w czwartek, zlewni Krzny – do godz. 8 w sobotę, a zlewni Bukowej w profilu Ruda Jastkowska - do godz. 18 w piątek. Hydrolodzy oszacowali wystąpienie zjawisk na 90 proc.

W trzech rzekach regionu już przekroczono stan ostrzegawczy

Z danych Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że obecnie stany ostrzegawcze wód przekroczone są w trzech miejscach w regionie. Na Bugu w Dorohusku poziom wody wynosi 363 cm; do przekroczenia stanu alarmowego brakuje 67 cm, z kolei w miejscowości Krzyczew poziom Bugu sięga 396 cm; brakuje 84 cm do stanu alarmowego. Natomiast na Krznie w Malowej Górze stan alarmowy zostanie przekroczony o 2 cm.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE