W Lublinie sceny jak z gangsterskiego filmu. Policjanci ścigali uciekającego kierowcę audi

i

Autor: Lubelska Policja

W Lublinie sceny jak z gangsterskiego filmu. Policjanci ścigali uciekającego kierowcę audi

2022-12-05 10:51

Do zatrzymania doszło w poniedziałek rano w centrum Lublina na skrzyżowaniu ul. Głębokiej, z ul. Nadbystrzycką i ul. Muzyczną. Policjanci na ul. Rusałki zwrócili uwagę na samochód marki Audi. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i wtedy zaczął się pościg.

AKTUALIZACJA godz. 11.40

Jak informuje Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, objazdy linii nr 8, 14, 15, 32, 39, 40 i 44 w kierunku ul. Zana po wypadku zakończyły się — ruch został przywrócony.

Policyjny pościg w Lublinie

Policjanci zatrzymali 30-letniego kierowcę, który uciekał przed funkcjonariuszami.

- Mężczyzna został zauważony na ul. Rusałki i już wtedy istniało podejrzenie, że samochód podchodzi z kradzieży. Sprawca nie reagował na polecenia funkcjonariuszy i zaczął uciekać - infromuje nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji. 

30 -letni kierowca jazdę zakończył na ul. Nadbystrzyckiej, uszkadzając przy tym sygnalizację świetlną. Później kontynuował ucieczkę pieszo, ale został szybko zatrzymany.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

W tym miejscu występują utrudnienia w ruchu.

MPK kieruje autobusy jadące w stronę ulicy Zana następującymi trasami:

  • linie nr 8, 15, 39, 40 i 44: … - Narutowicza - Głęboka - Filaretów - Zana - Nadbystrzycka - … (z pominięciem przystanku Politechnika 01);
  • linia nr 14: … - Narutowicza - Głęboka - Filaretów - Zana - Bohaterów Monte Cassino - … (z pominięciem przystanków: Politechnika 01, Brzeskiej II 01 i Brzeskiej 01);
  • linia nr 32: … - Narutowicza - Głęboka - Filaretów - os. Widok (z pominięciem przystanków: Politechnika 01, Brzeskiej II 01 i Brzeskiej 01).

W przeciwnym kierunku trasa nie uległa zmianie.

Utrudnienia potrwają do odwołania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE