Utrudnienia na al. Witosa. Auto osobowe potrąciło łosia. Zwierzę jest ciężko ranne

2021-04-20 8:48
Wypadek z udziałem łosia na al. Witosa
Autor: nadesłane: Wojtek Wypadek z udziałem łosia na al. Witosa

Dziś przed godziną 6:00 na wysokości centrum handlowego Felicity doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Samochód osobowy marki seat zderzył się z łosiem. Zwierzę wbiegło pod jadące pojazdy, a jeden z nich nie zdążył zahamować. Ranny łoś leżał przez długi czas na pasie zieleni. Niestety obrażenia są tak rozległe, że zwierzę musi zostać uśpione.

Na miejscu wciąż pracują policjanci, ale nie ma dużych utrudnień w ruchu. W wypadku ucierpiało zwierzę, które z powodu rozległych obrażeń zostanie uśpione. Policjanci ostrzegają, że do tego typu zdarzeń, czyli potrąceń dzikich zwierząt dochodzi zwykle w okresie wiosennym. Zwierzęta możemy spotkać nie tylko na drogach między miastami, ale i w obrębie samych miast.

- Musimy zachować wzmożoną czujność i jechać znacznie wolnej. Myślę, że nie ma jakby takiej złotej rady, jak uniknąć zderzenia ze zwierzęciem. Zawsze jest to sytuacja trudna – wyjaśnia Andrzej Fijołek z komendy wojewódzkiej w Lublinie.

Ranny łoś na pasie zieleni przy al. Witosa
Autor: nadesłane: Mirosław Ranny łoś na pasie zieleni przy al. Witosa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE