UMCS zachęca do dzielenia się dobrem. Uczelnia promuje transplantację

2023-01-24 10:45
Dzień transplantalogii
Autor: MK RCKiK, pobór osocza

Żeby wygrać z chorobą, potrzebują pomocy drugiego człowieka - bliźniaka genetycznego. 26 stycznia obchodzimy dzień transplantologii. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz drugi już organizuje akcję „Podziel się dobrem”.

Przez cały dzień w specjalnym krwiobusie będzie można zapisać się do rejestru dawców szpiku oraz uzyskać potrzebne informacje na temat narządów do przeszczepu.

Na chętnych będą czekali specjaliści z Centrum Organizacyjno-Koordynacyjnego do Spraw Transplantacji „Poltransplant” oraz DKMS, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące przeszczepów narządów, oddania szpiku i komórek krwiotwórczych – zachęca Katarzyna Skałecka z Biura Prasowego UMCS.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 stycznia, od godz. 9.00 do 14.00, w budynku Wydziału Chemii UMCS.

Aby oddać krew, wcześniej – do 25 stycznia, do godz. 12.00 – należy wypełnić formularz. – Na podany przy rejestracji adres e-mail zainteresowane osoby otrzymają informację zwrotną potwierdzającą zapis oraz wyznaczoną godzinę, o której należy przybyć na miejsce – wyjaśnia Skałecka.

Na uczestników akcji czekają upominki od Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Chętni będą mogli wziąć również udział w konkursie, w którym do wygrania są gadżety UMCS.

Szczegóły akcji na profilu uniwersytetu w mediach społecznościowych. Tam też znajdziemy link do regulaminu konkursu.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE