Uczniowie i studenci protestują na pamiątkę śp. Praw Kobiet [WIDEO]

2020-10-28 20:23
Uczniowie i studenci protestują na pamiątkę śp. Praw Kobiet [WIDEO]
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS

Choć wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie dotyczy ich jeszcze bezpośrednio, manifestują swój sprzeciw i solidaryzują się ze strajkującymi kobietami oraz towarzyszącymi im mężczyznami, bo jak mówią gra toczy się także o ich przyszłość.

- Jestem tu jako studentka, jako kobieta, jako Polka, jako człowiek - mówiła jedna z protestujących. - Odbierają nam prawo, więc trzeba strajkować - dodaje inna. 

- Jestem z liceum, przyszłam wspierać inne kobiety - mówi nam licealistka. - Studiuje na KUL-u, gdzie nas skutecznie cenzurują, ale robimy, co możemy, zmieniamy awatary, postujemy, gdzie się da i chodzimy na strajki - mówiła nam podczas wieczornego protestu studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Większość uczniów twierdziła, że dyrektorzy szkół pozytywnie są nastawieni do ich udziału w strajkach.

Z kolei wczoraj kolegium rektorskie UMCS wsparło studentki i studentów, zwalniając protestujących z zajęć. - Wyrażamy wsparcie dla wszelkich działań o charakterze demokratycznym, kształtujących postawy tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Wymiana poglądów, trwające dyskusje i protesty, jakie towarzyszą nam w ostatnich dniach, dotyczą nas wszystkich. Uniwersytet jest miejscem, które łączy i wspiera swoją społeczność w wielu ważnych kwestiach, także tych wychodzących poza mury uczelni. Towarzyszymy i solidaryzujemy się z wszystkimi członkami naszej wspólnoty akademickiej w tej trudnej lekcji kształtowania społeczeństwa obywatelskiego - napisały władze uczelni, które jednocześnie zaapelowały o przestrzeganie zasad sanitarnych i przestrzeganie prawa podczas strajków.

Strajk uczniów i studentów na pamiątkę śp. Praw Kobiet w Lublinie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE