Uczniowie i studenci protestują na pamiątkę śp. Praw Kobiet [WIDEO]

2020-10-28 20:23
Uczniowie i studenci protestują na pamiątkę śp. Praw Kobiet [WIDEO]
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS

Choć wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie dotyczy ich jeszcze bezpośrednio, manifestują swój sprzeciw i solidaryzują się ze strajkującymi kobietami oraz towarzyszącymi im mężczyznami, bo jak mówią gra toczy się także o ich przyszłość.

- Jestem tu jako studentka, jako kobieta, jako Polka, jako człowiek - mówiła jedna z protestujących. - Odbierają nam prawo, więc trzeba strajkować - dodaje inna. 

- Jestem z liceum, przyszłam wspierać inne kobiety - mówi nam licealistka. - Studiuje na KUL-u, gdzie nas skutecznie cenzurują, ale robimy, co możemy, zmieniamy awatary, postujemy, gdzie się da i chodzimy na strajki - mówiła nam podczas wieczornego protestu studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Większość uczniów twierdziła, że dyrektorzy szkół pozytywnie są nastawieni do ich udziału w strajkach.

Z kolei wczoraj kolegium rektorskie UMCS wsparło studentki i studentów, zwalniając protestujących z zajęć. - Wyrażamy wsparcie dla wszelkich działań o charakterze demokratycznym, kształtujących postawy tolerancji i szacunku dla drugiego człowieka. Wymiana poglądów, trwające dyskusje i protesty, jakie towarzyszą nam w ostatnich dniach, dotyczą nas wszystkich. Uniwersytet jest miejscem, które łączy i wspiera swoją społeczność w wielu ważnych kwestiach, także tych wychodzących poza mury uczelni. Towarzyszymy i solidaryzujemy się z wszystkimi członkami naszej wspólnoty akademickiej w tej trudnej lekcji kształtowania społeczeństwa obywatelskiego - napisały władze uczelni, które jednocześnie zaapelowały o przestrzeganie zasad sanitarnych i przestrzeganie prawa podczas strajków.

Strajk uczniów i studentów na pamiątkę śp. Praw Kobiet w Lublinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE