"Pomocniczek" - apka młodego programisty jest hitem wśród uczniów [AUDIO, GALERIA]

2020-10-28 17:00

​Pomaga w pracy domowej z matematyki, z fizyki, z chemii i z języka angielskiego. 21-letni programista zaprojektował aplikację do zdalnej nauki. Jej covidowa aktualizacja jest prawdziwą sensacją. Do tej pory pobrało ją ponad 144 tysiące uczniów z Polski i ze świata.

Jak przyznaje w rozmowie z Radiem Eska Jakub Klementewicz, 21-letni twórca aplikacji z Wohynia na Lubelszczyźnie, "Pomocniczek" wspiera także dorosłych, np. rodziców w pracy z dziećmi.

- "Pomocniczek" nie ma granic. Jeżeli osoba dorosła chce pomóc w pracy domowej swojemu dziecku, może to z łatwością zrobić. Jeżeli jest to osoba dorosła, która chce nauczyć się języka angielskiego, również może skorzystać z tej aplikacji - tłumaczy nam Klementewicz.

Aktualnie z aplikacji korzysta ponad 144 tysiące uczniów w Polsce i na świecie.

- Korzystają z niej osoby ze 156 krajów. Po Polsce najbardziej jest popularna w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Niemczech, w Wielkiej Brytanii. Mamy też użytkowników z Kamerunu, Rwandy czy z Maroko - mówi twórca aplikacji.

"Pomocniczek" jest w pełni bezpłatny. Młody programista pracuje właśnie nad jego aktualizacjami i rozszerzeniami, m.in. o nowe przedmioty, np. o geografię.

Pandemiczna aplikacja "Pomocniczek". Posłuchaj więcej w rozmowie Radia Eska:
Lublin: pierwsza niedziela w strefie czerwonej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE