To coś dla małych, ale i dla dużych miłośników biologii. Noc Biologów tym razem bez limitów i online

2021-01-07 19:45 OM
To coś dla małych, ale i dla dużych miłośników biologii. Noc Biologów tym razem bez limitów i online
Autor: źródło: www.umcs.pl

Jak samemu zrobić kosmetyki, jak pokonać stres czy jak klonować geny? Między innymi na te pytania odpowiedzi poznają uczestnicy tegorocznej Nocy Biologów. Tym razem z okazji jubileuszu wydarzenie potrwa trzy dni. Natomiast z powodu trwającej pandemii odbędzie się online.

- Staramy się zaciekawić biologią szersze grono odbiorców - mówi dr Joanna Strubińska koordynator Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. - Będzie można obejrzeć kolorowe, wybuchowe eksperymenty. Niektóre z nich będzie można potem wykonać samodzielnie w domu. Projekt szczególnie na czasie w tym momencie to wykład dotyczący szczepionek. Będzie można się dowiedzieć czy szczepionki są korzystne, czy niekorzystne, czy warto wierzyć w różne teorie, które krążą po internecie.

Tegoroczna Noc Biologów rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 12:00, a zakończy w niedzielę o godz. 20:00. Udział w poszczególnych wydarzeniach będzie możliwy dzięki linkom zamieszczonym w programie na stronie wydarzenia. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja ani limit uczestników.