To coś dla małych, ale i dla dużych miłośników biologii. Noc Biologów tym razem bez limitów i online

2021-01-07 19:45
To coś dla małych, ale i dla dużych miłośników biologii. Noc Biologów tym razem bez limitów i online
Autor: źródło: www.umcs.pl

Jak samemu zrobić kosmetyki, jak pokonać stres czy jak klonować geny? Między innymi na te pytania odpowiedzi poznają uczestnicy tegorocznej Nocy Biologów. Tym razem z okazji jubileuszu wydarzenie potrwa trzy dni. Natomiast z powodu trwającej pandemii odbędzie się online.

- Staramy się zaciekawić biologią szersze grono odbiorców - mówi dr Joanna Strubińska koordynator Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. - Będzie można obejrzeć kolorowe, wybuchowe eksperymenty. Niektóre z nich będzie można potem wykonać samodzielnie w domu. Projekt szczególnie na czasie w tym momencie to wykład dotyczący szczepionek. Będzie można się dowiedzieć czy szczepionki są korzystne, czy niekorzystne, czy warto wierzyć w różne teorie, które krążą po internecie.

Tegoroczna Noc Biologów rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 12:00, a zakończy w niedzielę o godz. 20:00. Udział w poszczególnych wydarzeniach będzie możliwy dzięki linkom zamieszczonym w programie na stronie wydarzenia. Nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja ani limit uczestników.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE