Tak się mieszkało w czasach PRL-u! Sprawdź w tym quizie, ile pamiętasz z tego okresu

i

Autor: NAC Zdjęcie ilustracyjne

QUIZ

Tak mieszkało się w czasach PRL. Co pamiętasz? Sprawdź się tym QUIZIE

2024-05-02 16:06

„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej” – mówi polskie przysłowie. Budownictwo i styl aranżacji zdecydowanie się zmienił od czasów PRL-u. Wiele z tych elementów nadal można zobaczyć w polskich domach czy mieszkaniach. Czasy PRL-u nie mają dla ciebie tajemnic? To ten quiz na pewno rozwiążesz bezbłędnie!

Mieszkania z wielkiej płyty, które są na rynku wtórnym, bardzo szybko się sprzedają! Poza tym nikt absolutnie nie wątpi w to, że meble z czasów PRL-u nadal są bardzo modne. Wystarczy przejrzeć internetowe aukcje! Zobaczycie tam, że tego typu produkty są naprawdę drogie! Świadczy to o ich ponadczasowości i uniwersalności, które są odporne na upływający czas.

Na swoje własne mieszkanie w tamtym okresie trzeba było bardzo długo czekać. Kto żył w tamtych czasach, to na pewno pamięta te bloki z czasów PRL, domy i wystrój wnętrz. W wielu miejscach to się jeszcze zachowało i są częścią polskiego krajobrazu. W mieszkaniach naszych dziadków czy rodziców nadal jeszcze czas się zatrzymał.

W PRL były hitem. Mozaiki wracają do łask

Okres PRL – kiedy był?

PRL przypada na okres pomiędzy 1944, a 1989 rokiem. Był to czas społecznych i politycznych zmian.  Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów czy wszechobecną cenzurę i ograniczony dostęp do informacji. Jednocześnie to lata kiedy ludzie spędzali ze sobą mnóstwo czasu. Spotykali się na imieninach, prywatkach itp. To okres, który nadal wiele osób wspomina z radością. 

Na chwilę jednak powróćmy do czasów z okresu PRL. Ile pamiętasz z tego okresu? W naszym QUIZIE mamy sporo zagadek dotyczących mieszkań w PRL-u. Na ile pytań uda ci się odpowiedzieć? Sprawdź!

Quiz. Jak się mieszkało w czasach PRL-u?

Pytanie 1 z 11
Co w latach 80. przeważnie zdobiło ściany polskich przedpokoi?

Zobacz także: Tak wyglądały wakacje w czasach PRL w woj. lubelskim! Sprawdź archiwalne fotografie

Listen on Spreaker.