Szpital wojewódzki powiększy się o budynek R. Umowa o dofinansowanie podpisana

2022-07-05 15:04
Szpital wojewódzki powiększy się o blok R. Umowa o dofinansowanie podpisana
Autor: OM

Ma to być najnowocześniejszy szpital w regionie. We wtorek uroczyście podpisano umowę o dofinansowanie budowy tzw. bloku R Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Za prawie 76 mln zł powstanie tam nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny wraz z wyposażeniem, który poprawi pracę szpitala.

- Tą inwestycją zakończymy budowę szpitala przy al. Kraśnickiej. Nigdy nie było tutaj 5 sal operacyjnych w jednym miejscu, sali hybrydowej i kilkunastu łóżek pomocy anestezjologicznej. W efekcie będzie to nowoczesne i komplementarne centrum lecznicze - mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Budynek zabiegowo-anestezjologiczny powstanie od podstaw i będzie przylegał do bloku C. Zostaną tam zainstalowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne do sterowania mediami. Będzie skomunikowany z pozostałą częścią placówki, dzięki czemu pacjenci będą mogli być leczeni w nowoczesnych i przyjaznych warunkach.

Byliśmy na budowie nowego-starego szpitala w Lublinie. Robi niesamowite wrażenie.

- Cieszę się, że po ponad 46 lata oczekiwania powstanie tak ważny i potrzebny budynek, który będzie odpowiedzią na zmieniające się, szczególnie w dobie pandemii, potrzeby pacjentów - mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Blok R Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego ma być gotowy w ostatnim kwartale przyszłego roku. Znajdzie się tam blok operacyjny z 5 salami operacyjnymi, Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, apteka szpitalna oraz Centralna Sterylizatornia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE