Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva Zdjęcie ilustracyjne

Skusiły go ciasteczka – teraz grozi mu do 10 lat więzienia!

2021-12-07 17:20

Czy to możliwe, że za kradzież dwóch opakowań ciastek grozi aż do 10 lat więzienia? Okazuje się, że jest to możliwe, o ile przy okazji ich kradzieży popełni się jeszcze więcej karalnych przestępstw. O tym jak zgubne mogą być konsekwencje kradzieży ciastek przekona się pewien 33 latek.

Do 10 lat więzienia za kradzież ciastek?

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend w dzielnicy LSM w Lublinie. 33-letni mężczyzna wszedł do z jednego z okolicznych sklepów i postanowił ukraść z niego dwa opakowania ciastek o łącznej wartości 14 złotych. Właściciel sklepu zauważył jednak kradzież i postanowił interweniować w tej sprawie. Właściciel wyszedł przed sklep, gdzie zwrócił sprawcy uwagę na brak płatności za wyniesione ciastka. Przyłapany na kradzieży mężczyzna stał się agresywny. Zaczął szarpać i bić sprzedawcę. Został jednak obezwładniony, a wkrótce na miejsce przyjechała Policja. Funkcjonariusze zebrali zeznania i zatrzymali 33-latka, który trafił na 4. komisariat. Jak się okazało na miejscu zatrzymany mężczyzna okazał się być już wcześniej notowany za kradzieże i narkotyki. W związku z kradzieżą do listy przewinień doszły jeszcze zarzuty za kradzież rozbójniczą. Decyzją prokuratora trafił on pod dozór Policji. Za to przestępstwo może grozić do 10 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE