Projekty Budżetu Obywatelskiego są już po ocenie formalnej

2021-08-13 9:49
Bo 2021
Autor: Urząd Miasta w Lublinie

Zakończyła się ocena formalna projektów Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Zespół pozytywnie ocenił ich ponad 150, a autorzy mają teraz czas na złożenie ewentualnego odwołania.

Lublinianie złożyli łącznie 214 propozycji jak chcą zmienić swoje miasto. Nie wszystkie jednak przeszły ocenę formalną. Urzędnicy zatwierdzili 152 z nich (104 dzielnicowe i 48 ogólnomiejskich).

– Trwa tegoroczne procedura dotycząca Budżetu Obywatelskiego, obecnie zakończyliśmy etap oceny formalnej zgłoszonych projektów. Duża liczba projektów w tegorocznej, VIII edycji pokazuje, że mieszkańcy chętnie korzystają z Budżetu Obywatelskiego. Liczę na to, że na ostatecznej liście projektów do głosowania, każdy znajdzie projekt wart poparcia poprzez oddanie głosu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Mimo pozytywnej oceny niektóre projekty będą wymagać modyfikacji, których zakres wskazał Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego.

- W trakcie oceny formalnej brano pod uwagę między innymi to, czy zgłoszone pomysły należą do zadań własnych gminy albo powiatu, są możliwe do realizacji w trakcie jednego roku budżetowego oraz czy inwestycje są planowane na terenach należących do Gminy Lublin. W tym roku obowiązuje nowy regulamin, uchwalony przez Radę Miasta Lublin, więc projekty były szczegółowo analizowane pod tym kątem - dodaje Izolda Boguta z lubelskiego Ratusza.

Czas na odwołania upływa 19 sierpnia. Można je składać drogą elektroniczną na adres obywatelski@lublin.eu, pisemnie w Biurze Obsługi Mieszkańców, bądź za pośrednictwem poczty na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, I piętro, pok. 107. Po rozpatrzeniu odwołań od oceny ustalona zostanie ostateczna lista projektów do jesiennego głosowania.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego do rozdysponowania jest 12,5 miliona złotych, a każda z dzielnic ma zagwarantowane na ten cel 350 tys. złotych. Samo głosowanie będzie przeprowadzone między 23 września a 10 października.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE