Pokaż na fotografii Znak Dziedzictwa Europejskiego i weź udział w konkursie

2021-02-13 8:22
Pokaż na fotografii Znak Dziedzictwa Europejskiego i weź udział w konkursie
Autor: materiały nadesłane Urząd Miasta Lublin

Miasto Lublin zachęca do spojrzenia na nowo na miejsca i wartości, które stanowią europejską tożsamość i ukazanie tego na fotografii. Mieszkańcy Lublina, ale także całej Polski i nie tylko, mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym "Europa zaczyna się tutaj". Chodzi o ukazanie miejsc będących Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

- Celem konkursu jest promocja podstawowych wartości Unii Europejskiej - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Tematem przewodnim prac nadesłanych do konkursu mają być zarówno miejsca oznaczone Znakiem Dziedzictwa Europejskiego, jak również odbywające się w nich wydarzenia i wszelkiego rodzaju aktywności promujące wspólne europejskie dziedzictwo. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do obywateli wszystkich krajów. Mogą wziąć w nim udział zarówno profesjonaliści zawodowo zajmujący się fotografią, jak i amatorzy pasjonaci.

– Chcielibyśmy, aby przy okazji konkursu jego uczestnicy spojrzeli na nowo na miejsca i wartości, które są uznane za ważne części europejskiej tożsamości. Czasem są to zabytki architektury i sztuki o niekwestionowanej randze, jak lubelska Kaplica Trójcy Świętej, ale czasem też miejsca, których wartość wynika z wydarzeń, jakie w nich zaistniały, czego przykładem jest Stocznia Gdańska. Zachęcam do zainteresowania miejscami nagrodzonymi Znakiem Dziedzictwa Europejskiego i ich różnorodnymi wartościami: historycznymi, zabytkowymi, artystycznymi i wszystkimi innymi, jakie tylko można w nich odszukać i przenieść na kadr fotografii – mówi Hubert Mącik, Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Prace fotograficzne na konkurs będzie można przesyłać od 15 lutego do 14 marca. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE