Pokaż na fotografii Znak Dziedzictwa Europejskiego i weź udział w konkursie

i

Autor: materiały nadesłane Urząd Miasta Lublin

Pokaż na fotografii Znak Dziedzictwa Europejskiego i weź udział w konkursie

2021-02-13 8:22

Miasto Lublin zachęca do spojrzenia na nowo na miejsca i wartości, które stanowią europejską tożsamość i ukazanie tego na fotografii. Mieszkańcy Lublina, ale także całej Polski i nie tylko, mogą wziąć udział w konkursie fotograficznym "Europa zaczyna się tutaj". Chodzi o ukazanie miejsc będących Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

- Celem konkursu jest promocja podstawowych wartości Unii Europejskiej - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza. - Tematem przewodnim prac nadesłanych do konkursu mają być zarówno miejsca oznaczone Znakiem Dziedzictwa Europejskiego, jak również odbywające się w nich wydarzenia i wszelkiego rodzaju aktywności promujące wspólne europejskie dziedzictwo. Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany do obywateli wszystkich krajów. Mogą wziąć w nim udział zarówno profesjonaliści zawodowo zajmujący się fotografią, jak i amatorzy pasjonaci.

– Chcielibyśmy, aby przy okazji konkursu jego uczestnicy spojrzeli na nowo na miejsca i wartości, które są uznane za ważne części europejskiej tożsamości. Czasem są to zabytki architektury i sztuki o niekwestionowanej randze, jak lubelska Kaplica Trójcy Świętej, ale czasem też miejsca, których wartość wynika z wydarzeń, jakie w nich zaistniały, czego przykładem jest Stocznia Gdańska. Zachęcam do zainteresowania miejscami nagrodzonymi Znakiem Dziedzictwa Europejskiego i ich różnorodnymi wartościami: historycznymi, zabytkowymi, artystycznymi i wszystkimi innymi, jakie tylko można w nich odszukać i przenieść na kadr fotografii – mówi Hubert Mącik, Dyrektor Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.

Prace fotograficzne na konkurs będzie można przesyłać od 15 lutego do 14 marca. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie.