Pokaż jak dobrze jest być babcią lub dziadkiem

2022-01-25 9:53
Projekt dziadek babcia
Autor: pixabay.com

Pokażą jak dobrze jest mieć babcię i dziadka, a także być babcią i dziadkiem. Lubelski ratusz wystartował z międzypokoleniowym projektem właśnie pod takim hasłem.

To zachęta do sięgnięcia po wspomnienia związane z dziadkami. Spisane w dowolnej formie, na przykład listu, opowiadania, wiersza, relacji, będą później publikowane na stronie internetowej www.lublin.eu.

– Babcia i dziadek odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu dziecka, tworzą inny niż z rodzicem rodzaj relacji dziecko-dorosły. Ich ciepło, życzliwość i życiowa mądrość budują tożsamość młodych ludzi oraz kształtują osobowość. Pomimo różnicy pokoleniowej, te dwa światy wzajemnie korzystnie na siebie wpływają. Oprócz prezentów, które możemy dziś wręczyć naszym babciom i dziadkom, najcenniejszym darem jest ofiarowany im czas. Nasza obecność, wspólne rozmowy, bliskość będą na pewno bardzo oczekiwanym podarunkiem – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Mogą to być zarówno wspomnienia ważne, jak i te związane z drobiazgami życia codziennego. 

- Inicjatywa ma zaangażować zarówno starszych i młodszych - mówi Izolda Boguta z lubelskiego ratusza i dodaje: - Zależy nam też na tym, aby dziadkowie i babci opowiedzieli jak to było, gdy sami byli wnuczętami.

Teksty o długości nieprzekraczającej jednej strony A4 należy przesyłać mailem na adres wips@lublin.eu do końca lutego.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE