Ozdrowieńcy zaszczepią się szybciej. Ważne zmiany w przepisach [AUDIO]

2021-05-11 15:19
Ozdrowieńcy zaszczepią się szybciej. Ważne zmiany w przepisach [AUDIO]
Autor: Mateusz Kasiak

Do tej pory musieli czekać 3 miesiące. Teraz czas ten skróci się trzykrotnie. Zapowiedziane w poniedziałek przez rząd przyspieszenie w narodowym programie szczepień dotyczy m.in. ozdrowieńców.

Szczepienie po przechorowaniu COVID-19 będzie możliwe po 30 - nie 90 dniach - od uzyskania dodatniego wyniku testu na koronawirusa. Ze zmian cieszy się pani Anna z Lublina, która na COVID-19 chorowała już dwa razy.

- Pierwszą infekcję przeszłam dosyć ciężko. Czekałam więc na szczepienia mojej grupy wiekowej. Niestety zachorowałam drugi raz. Te trzy miesiące byłyby oczekiwaniem - mówi. Jak dodaje kobieta - szczepienie to zdecydowana ochrona, zwłaszcza przed wakacjami.

- Chciałabym się czuć bezpieczniej. A teraz, kiedy zbliżają się wakacje mieć możliwość wyjazdu - dodaje pani Ania.

Przepisy w tej sprawie wejdą w życie od 17 maja. Nowe regulacje mają przyspieszyć program szczepień.

Do tej pory w województwie lubelskim zaszczepiło się prawie 680 tysięcy osób. W pełni zaszczepionych jest w naszym regionie ponad 205 tysięcy pacjentów.

W Polsce szczepionkę antycovidową podano prawie 14 milionom pacjentów. W pełni zaszczepiło się prawie 3 miliony 800 tysięcy Polaków. Nadal nie osiągnęliśmy odporności zbiorowej.

Ozdrowieńcy zaszczepią się wszcześniej. Posłuchaj szczegółów:
Raport z anteny 11.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE