Nowe radiowozy we flocie lubelskiego garnizonu Policji

2021-11-08 15:42
Nowe radiowozy
Autor: Policja Lubelska Nowe radiowozy

Policjanci na Lubelszczyźnie już wkrótce usiądą za kółkami nowych radiowozów. Jakie auta zasiliły policyjną flotę i gdzie będą jeździły? Te informacje oraz kilka innych ciekawostek na temat nowych policyjnych radiowozów znajdziecie w artykule poniżej.

Nowe radiowozy na Lubelszczyźnie

Dziś 8 listopada Rzecznik Prasowy KWP w Lublinie poinformował o nowych radiowozach, które zasilą flotę policyjną na Lubelszczyźnie. Z informacji podanych na stronie Policji Lubelskiej do policjantów z lubelskiego garnizonu trafiły cztery hybrydowe Skody Octavia iV. Pod maską nowych radiowozów znajduje się silnik benzynowy 1,4 TSI, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym generuje łączną moc 204 KM i 350 Nm. Nowe radiowozy posiadają 6-biegową przekładnię automatyczną DSG. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 7,8 sekundy, a prędkość maksymalna, jaką mogą osiągnąć wynosi 220 km/h. Policyjne skody mają napęd hybrydowy typu plug-in. Bateria o pojemności 13 kWh netto, umożliwia przejechanie nawet do 65 km, wykorzystując wyłącznie energię elektryczną. Głośnik radiowozu umieszczony w przednim zderzaku i jest w stanie wyemitować dźwięk o głośności nawet 118 dB. Nowe radiowozy już trafiły do funkcjonariuszy pełniących służbę w Chełmie, Kraśniku i Lublinie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Hybrydowe radiowozy trafiły do lubelskiego garnizonu policji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE