Noc Biologów UMCS wraca po pandemicznej przerwie. Nie tylko dla uczniów

2022-01-11 13:30
Noc Biologów UMCS 2022
Autor: zdj. Noc Biologów 2022/UMCS

Będzie można zajrzeć do świata owadów. Dowiemy się jak powstają choroby i jakie są sposoby ich leczenia. Wreszcie, zbliżymy się do sów i nietoperzy. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza na Noc Biologów 2022.

Po rocznej pandemicznej przerwie, 14 stycznia, wraca Noc Biologów. Impreza skierowana jest przede wszystkim do uczniów, ale i wszystkich zainteresowanych.

- To ogólnopolska akcja, w czasie której przybliżymy wszystkim zainteresowanym wiedzę biologiczną oraz warsztat pracy biologa. Impreza obejmuje szereg wykładów, warsztatów, pokazów i zajęć laboratoryjnych - mówi nam Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS.

W tym roku wydarzenie ma charakter hybrydowy. Wszystkie wykłady i niektóre pokazy odbędą się online, natomiast laboratoria i warsztaty zrealizowane zostaną stacjonarnie w małych grupach wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników.

- Ukłonem w stronę szkół, które nie będą mogły w tym roku nas odwiedzić jest oferta zajęć online realizowanych w godzinach lekcyjnych. Wśród propozycji można znaleźć m.in tematy: roli mikroorganizmów w funkcjonowaniu naszego organizmu, powstawania chorób i ich leczenia, funkcjonowania roślin czy leczniczej mocy ziół - wylicza Adamska.

W programie zajęć stacjonarnych znalazły się z kolei wydarzenia zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych miłośników biologii. - Zainteresowani wcielą się w rolę detektywa, laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i kosmetyków - dodaje Adamska.

Rejestracja na zajęcia trwa. Są jeszcze wolne miejsca. Pełny program dostępny jest na nocbiologow.pl Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE