Niezwykłe zakamarki, słowa, dźwięki i zapachy miasta. Spacer śladami poetki

2022-08-10 14:05
Spacer Śladami Julii Hartwig
Autor: Mateusz Kasiak Zaułek Hartwigów w Lublinie

Pokażą Lublin pełen smaków, zapachów i dźwięków. Przede wszystkim miasto literackie. Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN" zaprasza na Spacer Śladami Julii Hartwig.

Wydarzenie odbędzie się w dniu 101. urodzin poetki już po raz piąty. - Spacer nawiązuje do jej powrotu do Lublina w 2006 roku. Wtedy odbyła się jego pierwsza edycja – mówi nam Weronika Rechul z "Teatru NN". Od tamtej pory spacery odbywały się nieregularnie. W 2017 roku pisarka zmarła.

- Po śmierci powróciliśmy do tej idei. Tym razem odwiedzimy miejsca znane, ale i te mniej oczywiste. Poznamy Lublin od innej, także niepoetyckiej strony, bo wiele z tych miejsc wygląda zupełnie inaczej - zachęca Rechul.

Julia Hartwig to postać mocno związana z Lublinem. - Nie tylko tu się urodziła i spędziła dzieciństwo. Tutaj stawiała też swoje pierwsze kroki literackie, poznała m.in. Józefa Czechowicza, którym się potem inspirowała. Jej rodzina miała tu studio fotograficzne, a ojciec był lubelskim dokumentalistą - słyszymy.

Spacerowi towarzyszyć będzie otwarcie wystawy „Pamięć rodzinna. Z archiwum Julii Hartwig i Artura Międzyrzeckiego”. - Na początku spaceru zobaczymy wcześniej niepublikowane zdjęcia z kolekcji pisarki - mówi Rechul.

Spacer już 14 sierpnia o 18.00. Zbiórka przy Bramie Grodzkiej na Starym Mieście w Lublinie. Wstęp Wolny.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE