GALERIA

Niedzielna śnieżyca w Lublinie. Trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Zobaczcie zdjęcia!

2023-12-03 20:20

Przez cały weekend w Lublinie utrzymywały się intensywne opady śniegu, w związku z czym trwa akcja zimowego utrzymania miasta. Jak informuje ratusz, jej koszt od początku tegorocznego sezonu przekroczył już 1,9 mln zł. Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądała niedzielna śnieżyca w stolicy Lubelszczyzny!

Zgodnie z prognozami meteorologów, ten weekend w całym województwie lubelskim upłynął pod znakiem obfitych opadów śniegu. W związku ze śnieżycą, w Lublinie od sobotniego poranka trwa akcja zimowego utrzymania miasta.

– W kulminacyjnym momencie w terenie pracował cały specjalistyczny sprzęt, czyli ok. 100 pojazdów i do tego brygady ręczne. Główne ulice w mieście są przejezdne, miejscami może zalegać błoto pośniegowe. Sytuacja jest stabilna, ruch odbywa się się bez zakłóceń, ale w zwolnionym tempie. Kierowców prosimy o dostosowanie jazdy do panujących warunków na drodze – poinformowała w niedzielę Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Przyszła zima do Lublina. Jest biało i ciągle pada

Jak dodała, w związku z ciągłymi opadami śniegu, działania polegały najpierw na „zapewnieniu drożności głównego układu komunikacyjnego oraz newralgicznych miejsc, takich jak kładki i schody”, a następnie na pracach przy odśnieżaniu ulic zgłoszonych przez mieszkańców miasta (głównie na drogach osiedlowych). – Prognozowane mniejsze opady oraz ich całkowite ustąpienie pozwolą również na dalsze odśnieżanie chodników oraz doczyszczanie rejonów przejść dla pieszych zapowiedziała Góźdź.

Według wyliczeń ratusza, wstępne koszty akcji zimowego utrzymania miasta od godz. 5 w sobotę (2 grudnia) do godz. 5 w niedzielę (3 grudnia) kosztowały ok. 750 tys. zł. Z kolei licząc od początku tegorocznego sezonu, kwota ta jest już bliska 2 mln zł.

Akcja zimowego utrzymania miasta w Lublinie. Ważne telefony

Ratusz przypomina, że zgłoszenia związane z akcją zimowego utrzymania miasta przyjmowane są pod tymi numerami telefonów:

  • w zakresie dróg – tel. 81 466 57 89, w godz. 6.00-21.00 (od poniedziałku do piątku), w godz. 7.30-21.00 (sobota, niedziela i dni świąteczne);
  • w zakresie terenów znajdujących się poza pasem drogowym – tel. 81 466 31 32, w godz. 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku);
  • w pozostałych dniach i godzinach należy dzwonić pod numer 986 (Straż Miejska).

Interwencje dotyczące odśnieżania miejsc parkingowych w Strefie Płatnego Parkowania trzeba natomiast zgłaszać bezpośrednio do Biura Strefy Płatnego Parkowania:

  • strefa D / tel. (81) 781 62 82, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku);
  • strefy A,B i C / tel. (81) 503 21 38, w godz. 8.00-18.30 (od poniedziałku do piątku) 
  • lub do Wydziału Parkowania Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie, tel. (81) 466 57 32 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30, adres e-mail: [email protected]