Największe takie wydarzenie w regionie. Przed nami Targi Edukacyjne w Lublinie [AUDIO]

2020-02-25 12:01 Bartłomiej Ważny
Ubiegłoroczne Targi Edukacyjne przyciągnęły prawie 20 tys. gości
Autor: Targi Edukacyjne Ubiegłoroczne Targi Edukacyjne przyciągnęły prawie 20 tys. gości

Około 130 wystawców pojawi się tym razem na Targach Edukacji w Lublinie – to 1/3 więcej, niż w ubiegłym roku. Wydarzenie organizowane jest z myślą o uczniach i przyszłych studentach. W jednym miejscu można zapoznać się z ofertą edukacyjną nie tylko z całego województwa lubelskiego, ale także z propozycjami największych uczelni w kraju.

W ubiegłym roku, Targi Edukacyjne odwiedziło prawie 20 tysięcy uczniów. Organizatorzy liczą na to, że ten wynik uda się jeszcze poprawić. Targi Lublin na dwa dni staną się miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni, także w zakresie oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych i uczącej się młodzieży.

Pojawią się przedstawiciele niemal wszystkich szkół w promieniu 100 km od Lublina. Do tego dochodzą reprezentanci najważniejszych uczelni spoza woj. lubelskiego, m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania czy Łodzi. Wśród wystawców znajdziemy wszystkie szkoły średnie z Lublina i pobliskich powiatów. Będzie także Lubelska Strefa Zawodów – młodzież ze szkół branżowych i technicznych przygotuje stanowiska, na których na własne oczy zobaczymy, z czym wiąże się konkretny zawód.

Będą też atrakcje.

- Będzie m.in. symulator dachowania samochodu, w innej strefie pokażemy amerykańską ciężarówkę szkoleniową – wymienia Ewa Kołodyńska-Cioczek, z Targów Lublin. - Jedna z lubelskich uczelni pokaże pojazdy, które są wykorzystywane w dużych projektach, jak np. lot na Marsa. Pokażemy zatem łazik marsjański. Oprócz tego można liczyć na gotowanie na żywo, na występy teatralne i turnieje szachowe.

Targi Edukacyjne odbędą się 5 i 6 marca na terenie Targów Lublin. Więcej szczegółów już teraz sprawdzicie na stronie edukacja.targi.lublin.pl

Ewa Kołodyńska-Cioczek, z Targów Lublin o tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych: