Lublin: Na Tatarach powstanie nowy skwer

2021-04-01 7:36
Na Tatarach powstanie nowy skwer
Autor: zdjęcie nadesłane, Urząd Miasta Lublin

Pół tysiąca krzewów, żywopłot, nowy trawnik, kilkaset innych roślin, a do tego miejsce zabaw dla dzieci oraz sprzęty do rekreacji. Na Tatarach powstanie nowa przestrzeń przeznaczona do odpoczynku dla mieszkańców. Miasto finalizuje właśnie umowę z firmą, która wykona skwer przy ulicy Montażowej i Motorowej. Ma on być gotowy jesienią.

Po rewitalizacji przestrzeni między blokami, nieurządzona do tej pory części osiedla stanie się bardziej przyjazna i funkcjonalna dla mieszkańców. To strefa zieleni ogólnodostępnej, więc przy projektowaniu nowego skweru w zasadniczym stopniu postawiliśmy na roślinność. Odtworzymy żywopłot, urządzimy na nowo trawnik, wykonamy nasadzenia pół tysiąca krzewów i kilkuset innych roślin. Nie zabraknie również miejsca zabaw dla dzieci oraz sprzętów do rekreacji - mówi Tadeusz Dziuba, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów.

Skwer ma powstać do 30 września. Będzie kosztował prawie 350 tys. zł.​

Skwer zostanie urządzony między blokami przy ul. Montażowej 10 i 12 oraz Motorowej 9 na powierzchni 46 arów - informuje Monika Głazik z lubelskiego ratusza. - Powstaną nowe dojścia, plac zabaw dla dzieci, siłownia na powietrzu oraz obiekty małej architektury. Komunikacja piesza w obrębie skweru będzie oparta na wykorzystywanych do tej pory ścieżkach, ale istniejące asfaltowe place i ciągi piesze zostaną rozebrane, a zastąpią je nowe dojścia z kostki brukowej o łącznej powierzchni 1200 m2. Umowa obejmuje również remont schodów, wyrównanie terenu i wykonanie nowych trawników.

Lublin: Historia zamknięta w wieszakach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE