Jedyny taki teledysk powstał w Lublinie. Pomoże osobom niesłyszącym jeszcze lepiej poczuć muzykę [AUDIO]

2021-03-30 7:56
Jedyny taki teledysk powstał w Lublinie. Pomoże osobom niesłyszącym jeszcze lepiej poczuć muzykę
Autor: zdjęcie nadesłane, 6BM

Oni muzyki nie słyszą, ale mogą ją poczuć. W odbiorze pomaga - język migowy. Lubelski zespół muzyczny stworzył specjalny teledysk dla osób niesłyszących. Najnowszy numer grupy - osoby niesłyszące, mogą nie tylko poczuć, ale też w pełni odbierać jego sens. A to wszystko przez to, że występuje w nim tłumaczka języka migowego.

Tym razem nie w rogu ekranu, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni, ale w jego centrum.

Ona świetnie oddaje muzykę i to powinna być norma, a nie coś niecodziennego - mówi Łukasz Jan Furman, wokalista zespołu 6BM. - Mam nadzieję, że ten teledysk zainspiruje innych twórców, artystów i nie tylko, do tego właśnie, żeby uwzględniać osoby głuche i niedosłyszące jako grono swoich odbiorców. Żeby ich nie pomijać. Żeby starać się dostosowywać placówki, kina, teatry do osób, które mogą mieć trudność z dostaniem się tam, z usłyszeniem w pełni koncertów, czy dialogów w teatrze.

Więcej na ten temat w materiale dźwiękowym. Posłuchaj:

Pomysł na taki teledysk zrodził się w głowie wokalisty w czasie gali Wyróżnień Kulturalnych 2020, gdzie Magdalena Gach na żywo tłumaczyła koncert zespołu 6BM. To właśnie ona występuje w teledysku do utworu "TV Show".

Od soboty teledysk można zobaczyć w internecie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE