Bieg w piżamach

i

Autor: fot. archiwum funadacji "Gdy liczy się Czas" Bieg w piżamach

Lublin: Załóż piżamę, wyjdź z domu i pomóż chorym dzieciom

2021-09-24 16:51

„Bieg w piżamach” to nowa inicjatywa członków fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która została założona przez rodziców, dzieci które chorowały miesiącami lub latami na chorobę nowotworową. Jeśli chcesz pomóc im wspierać i ratować chore dzieci – załóż piżamę i pobiegnij lub przejdź się razem z nimi – dla dzieci.

Dlaczego w piżamach?

Dzieci chorujące na nowotwory większość czasu zobaczyć można właśnie w piżamach. Ten nietypowy strój startowy uczestników to element mający na celu okazanie solidarności z małymi pacjentami i zwrócenie uwagi innych ludzi na tą niecodzienną codzienność chorych dzieci. Chodzi też o to, żeby pokazać młodym pacjentom onkologicznym, że nie ma nic złego w chodzeniu w piżamie na co dzień. Wpłaty zebrane na zapisach i podczas samego biegu zostaną przeznaczone na zakup pomp na oddziały onkologii (tym razem na oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii USED w Lublinie) i rehabilitację dzieci po leczeniu. Finałowy bieg odbędzie się w Lublinie 2 października. Zapisów na niego możecie dokonać przez stronę: biegwpizamach.pl Ale już w najbliższą sobotę (25 września) na ulice miast w piżamach wyjdą mieszkańcy Świdnika i Chełma. Pierwsi biegacze w piżamach ruszą u Świdniku o godz. 11 z pl. Konstytucji 3 – koordynatorem akcji jest Anna Jasińska ze stowarzyszenia Biegający Świdnik. W Chełmie, piżamowy bieg zacznie się o godz. 16.30 na PL. Łuczkowskiego. Zapisać się na biegi można będzie tego samego dnia, a szczegóły akcji „Bieg w piżamach” znajdziecie na stronie fundacji. Na facebookowym fanpage’u wydarzenia znajdziecie też relacje z innych biegów w piżamach, jakie zorganizowali wolontariusze w szkołach i przedszkolach.

plakat biegu

i

Autor: Fundacja "Gdy liczy się Czas" plakat biegu
W formie: Czym zastąpić cukier?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE