Lublin: Multimedialna podstawówka. W takich salach aż chce się uczyć!

2021-02-22 13:28
Nowy sprzęt do nauki w SP nr 4
Autor: materiały prasowe Nowy sprzęt do nauki w SP nr 4

Interaktywne podłogi, cyfrowy mikroskop, nowoczesne wyposażenie pracowni językowych i wiele innych multimedialnych udogodnień dla uczniów, pojawiło się w lubelskiej Szkole Podstawowej nr 4. Sprzęt znalazł się w placówce dzięki działaniom z Budżetu Obywatelskiego.

Multimedia dla Czwórki

"Multimedia dla Czwórki – doposażenie SP4 w Lublinie w pomoce edukacyjne i sprzęt multimedialny pracowni" – to nazwa projektu, dzięki któremu w lubelskiej podstawówce zrobiło się bardziej multimedialnie. Działanie było finansowane z Budżetu Obywatelskiego.

– Budżet Obywatelski to część środków finansowych, którymi dysponuje Miasto Lublin, przeznaczona na realizację pomysłów pochodzących bezpośrednio od mieszkańców. Zakres podejmowanych przez nich działań jest bardzo szeroki. W ramach projektu D-15 nowe, potrzebne uczniom wyposażenie zyskała SP nr 4. To urządzenia, które ułatwią naukę i rozwiną kompetencje uczniów w zakresie nowoczesnych technologii – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Na pomysł doposażenia szkoły w pomoce naukowe, serwer i sprzęt multimedialny wpadli rodzice i dyrekcja SP nr 4 im. Adama Mickiewicza przy ul. Hiacyntowej. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 300 tys. zł. 

Co zakupiono w ramach doposażenia placówki?

  • 33 zestawy komputerowe;
  • 7 tablic interaktywnych z projektorami
  • 2 podłogi interaktywne;
  • serwer;
  • meble i wyposażenie do dwóch pracowni językowych
  • 3 monitory interaktywne
  • 3 telewizory do wyświetlania informacji na korytarzach
  • 1 mikroskop cyfrowy.
Raport z anteny 22.02, godz.10

Jak tłumaczy autorka projektu Magdalena Maliszewska, poleganie na przestarzałych narzędziach podczas nauki uniemożliwia dzieciom i młodzieży właściwe zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości.

- Projekt miał zapewnić im dostęp do powszechnie używanych nowoczesnych narzędzi, aby zajęcia szkolne prowadzone były w zgodzie z osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tak wyposażona szkoła z pewnością będzie zachęcała do zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz umożliwi skuteczniejszą naukę – wyjaśnia pomysłodawczyni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE