Lublin: Multimedialna podstawówka. W takich salach aż chce się uczyć!

2021-02-22 13:28
Nowy sprzęt do nauki w SP nr 4
Autor: materiały prasowe Nowy sprzęt do nauki w SP nr 4

Interaktywne podłogi, cyfrowy mikroskop, nowoczesne wyposażenie pracowni językowych i wiele innych multimedialnych udogodnień dla uczniów, pojawiło się w lubelskiej Szkole Podstawowej nr 4. Sprzęt znalazł się w placówce dzięki działaniom z Budżetu Obywatelskiego.

Multimedia dla Czwórki

"Multimedia dla Czwórki – doposażenie SP4 w Lublinie w pomoce edukacyjne i sprzęt multimedialny pracowni" – to nazwa projektu, dzięki któremu w lubelskiej podstawówce zrobiło się bardziej multimedialnie. Działanie było finansowane z Budżetu Obywatelskiego.

– Budżet Obywatelski to część środków finansowych, którymi dysponuje Miasto Lublin, przeznaczona na realizację pomysłów pochodzących bezpośrednio od mieszkańców. Zakres podejmowanych przez nich działań jest bardzo szeroki. W ramach projektu D-15 nowe, potrzebne uczniom wyposażenie zyskała SP nr 4. To urządzenia, które ułatwią naukę i rozwiną kompetencje uczniów w zakresie nowoczesnych technologii – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Na pomysł doposażenia szkoły w pomoce naukowe, serwer i sprzęt multimedialny wpadli rodzice i dyrekcja SP nr 4 im. Adama Mickiewicza przy ul. Hiacyntowej. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 300 tys. zł. 

Co zakupiono w ramach doposażenia placówki?

  • 33 zestawy komputerowe;
  • 7 tablic interaktywnych z projektorami
  • 2 podłogi interaktywne;
  • serwer;
  • meble i wyposażenie do dwóch pracowni językowych
  • 3 monitory interaktywne
  • 3 telewizory do wyświetlania informacji na korytarzach
  • 1 mikroskop cyfrowy.
Raport z anteny 22.02, godz.10

Jak tłumaczy autorka projektu Magdalena Maliszewska, poleganie na przestarzałych narzędziach podczas nauki uniemożliwia dzieciom i młodzieży właściwe zrozumienie otaczającej ich rzeczywistości.

- Projekt miał zapewnić im dostęp do powszechnie używanych nowoczesnych narzędzi, aby zajęcia szkolne prowadzone były w zgodzie z osiągnięciami nauki i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Tak wyposażona szkoła z pewnością będzie zachęcała do zdobywania i pogłębiania wiedzy oraz umożliwi skuteczniejszą naukę – wyjaśnia pomysłodawczyni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE