Jak prowadzić lekcje o Budżecie Obywatelskim?

i

Autor: Pixabay Jak prowadzić lekcje o Budżecie Obywatelskim?

Nauczyciele będą się szkolić ze sposobów prowadzenia lekcji o Budżecie Obywatelskim

2021-02-18 11:04

Lubelski ratusz organizuje szkolenie dla nauczycieli dotyczące sposobów prowadzenia lekcji o Budżecie Obywatelskim. Szkolenie organizowanej jest we współpracy z Fundacją Stocznia. Inicjatywa wpisuje się w działania na rzecz otwarcia miasta na młodzież a także zachęcenia młodych ludzi do aktywnego uczestniczenia w życiu obywatelskim miasta.

Budżet Obywatelski to dla dzieci i młodzieży doskonała lekcja postawy społecznej. Każdy mieszkaniec i każda mieszkanka naszego miasta, niezależnie od wieku, może zgłosić swój pomysł i wziąć udział w głosowaniu. Lekcje o Budżecie Obywatelskim dają możliwość pokazania młodym mieszkańcom jak funkcjonuje miasto, w jaki sposób można zmieniać swoją najbliższą okolicę, a tym samym, jak mieć wpływ na rozwój Lublina. W tym roku szczególnie zależy nam, aby to młodzi lublinianie byli zaangażowani w ten proces. Szkolenie dla nauczycieli wpisuje się w działania Miasta Lublin na rzecz wzmocnienia pozycji młodych ludzi i zwiększenia ich uczestnictwa w podejmowaniu decyzji w mieście – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Szkolenie, które odbywać się będzie online, skierowane jest do nauczycieli, którzy na co dzień pracują z młodzieżą w klasach 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych. Każdy, kto jest zainteresowany udziałem w szkoleniu powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny pod tym linkiem. Szkolenie odbędzie się 24 lutego o godz. 16.00, a zgłoszenia przyjmowane są do 23 lutego. Link do szkolenia zostanie wysłany po wypełnieniu formularza.

Szkolenie poprowadzą Maria Jagaciak i Jan Wiśniewski z Fundacji Stocznia. Dzięki uczestnictwie w szkoleniu nauczyciele dowiedzą się jak wspólnie z uczniami przeprowadzić diagnozę otoczenia ze wskazaniem mocnych i słabych stron, jak wdrażać konkretne pomysły na zmiany. Dowiedzą się też jak krok po kroku przejść przez proces pisania wniosku do Budżetu Obywatelskiego.

Po szkoleniu otrzymają również materiały, dzięki którym będą mogli przeprowadzić cykl trzech lekcji dotyczących tego zagadnienia.

Źródło: Informacja prasowa