Lublin buduje ścieżki rowerowe

i

Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Ścieżki rowerowe

Lublin inwestuje w drogi rowerowe. Pomoże Unia Europejska

2023-11-27 15:04

Ratusz planuje rozbudować system ścieżek rowerowych. Urzędnicy chcą zrobić to w cztery lata. Właśnie skończył się przetarg na projekt inwestycji. W planach jest ok. 20 km nowych dróg.

Obecnie w mieście jest prawie 200 km ścieżek rowerowych. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił konkurs na projekt budowy nowych. Środki chce dostać z programów unijnych. Termin przyjmowania zgłoszeń już minął.

Zleceniem zainteresowane jest Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego z Lublina, które swoją pracę wyceniło na ponad 500 tys. zł. Natomiast budżet Zarządu Dróg i Mostów na to zadanie wynosił 933 tys. zł.

Na opracowanie projektu firma i urzędnicy mają półtora roku.

Komisja konkursowa na razie analizuje wniosek pod kątem formalnym – informuje nas Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza.

Nowe ścieżki powstać mają w siedmiu lokalizacjach miasta: na ul. Sławinkowskiej, na al. Witosa, na ul. Głębokiej, na ul. Roztocze, na ul. Szeligowskiego i Północnej, na ul. Nałęczowskiej oraz tam, gdzie już jest gotowa dokumentacja, czyli na ul. Abramowickiej oraz al. Warszawskiej.

Kierowcy pojadą nimi według planów już w 2027 roku. Na projekcie skorzystać mają także piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zakłada ono bowiem nie tylko przebudowę dróg, ale i rozbudowę chodników, infrastruktury przystankowej, okołoprzystankowej, oświetlenia przystanków, zatok autobusowych czy przejść dla pieszych – wylicza Góźdź.

22-letnia motocyklistka doprowadziła do zderzenia z oplem. Szokujące nagranie z Lublina

Aktualnie infrastruktura rowerowa w mieście wynosi ponad 191 km. W budowie są w tej chwili kolejne odcinki ścieżek, m.in. przy ulicach: Abramowickiej, Północnej, Elsnera oraz Jana Pawła II.

Ranking kondycji finansowej samorządów. Które gminy z woj. lubelskiego są najbardziej oszczędne?