Lubelskie: w środę 52 tys. uchodźców z Ukrainy wjechało przez przejścia graniczne w województwie

2022-03-03 9:26
Zosin sytuacja na granicy
Autor: PAP/Wojtek Jargiło

Kolejne 52 tys. osób wjechało w środę z Ukrainy do Polski przez przejścia graniczne w woj. lubelskim. Na większości z nich ruch odbywa się na bieżąco. Tylko w Dorohusku czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosi jedną godzinę.

Lubelskie przyjmuje kolejnych uchodźców wojennych

Kolejne 52 tys. osób wjechało w środę z Ukrainy do Polski przez przejścia graniczne w woj. lubelskim. Na większości z nich ruch odbywa się na bieżąco. Tylko w Dorohusku czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosi jedną godzinę.

"Minionej doby na wjeździe do Polski z Ukrainy odprawiono 52,8 tys. osób. Z czego najwięcej w Dorohusku 15,2 tys." – poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Dariusz Sienicki.

Na pozostałych przejściach odprawiono: w Dołhobyczowie – 13,9 tys. osób, w Hrebennem – 12,4 tys. osób, a w Zosinie – 11,1 tys. osób.

Rzecznik przekazał, że ruch na większości polsko-ukraińskich przejść granicznych w woj. lubelskim odbywa się na bieżąco. Tylko w Dorohusku czas oczekiwania wynosi jedną godzinę. "Na wszystkich przejściach jest umożliwione piesze przekraczanie granicy" – dodał kpt. Sienicki.

Od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę, lubelskie przejścia graniczne z Ukrainą przekroczyło prawie 300 tys. osób. Od początku rosyjskiej inwazji do Polski przybyło ponad 575 tys. uchodźców z Ukrainy - poinformowała Straż Graniczna.

Polsko-ukraińska granica na Lubelszczyźnie liczy 296 km. W regionie funkcjonują cztery przejścia graniczne z Ukrainą: w Dorohusku, Hrebennem, Dołhobyczowie i Zosinie. Pojazdy ciężarowe odprawiane są na dwóch: w Hrebennem i Dorohusku. Do tego jeszcze funkcjonują dwa przejścia kolejowe (Dorohusk, Hrubieszów).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ukraińscy pogranicznicy usprawnili odprawę kobiet i dzieci uciekających przed wojną. Na przekroczenie granicy czekają ok godz.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE