Zdjęcie z interwencji

i

Autor: Canva / Facebook / fot. OSP KSRG Łabunie

Lubelskie: Strażacy uratowali kota, który utknął na drzewie

2022-10-26 19:21

Praca strażaków jest ciężka i często wymaga od nich podejmowania ryzyka, by ratować życie innych. Strażacy z OSP Łabunie w piątek (21 października) brali udział w nietypowej akcji. Dowcipy o strażakach wzywanych do zdjęcia kota z drzewa znane są chyba wszystkim. Czy strażacy przyjadą na pomoc zwierzęciu?

Strażacy uratowali kota, który utknął na drzewie

Informacje o przemarzniętym kocie, który utknął na drzewie strażacy z OSP Łabunie otrzymali w piątek 21 października. Do strażaków zadzwoniły zaniepokojone stanem kota pracownice Urzędu Gminy Łabunie. Kobiety zgłosiły, że na drzewie rosnącym nieopodal urzędu od dłuższego czasu siedział kot, który pomimo prób nie mógł samodzielnie zejść z drzewa. Przystawienie zwykłej drabiny do drzewa niewiele dało, bo kot siedział na wysokości ok. 6 metrów. Strażacy przyjęli zgłoszenie i przy pomocy strażackiej drabiny udało im się uratować z opresji zziębnięte zwierzę. Przerażonego kota przygarnęli urzędnicy, którzy zadbali o to by zwierze uspokoiło się i wygrzało. W lokalnych social mediach umieszczono informacje o tym, że uratowany kot czeka na właściciela w gminie. Właściciel czworonoga zgłosił się po niego jeszcze tego samego dnia i wraz z uratowanym z opresji podopiecznym wrócił do domu.

Nie jest to jedyny przypadek, kiedy strażacy ratują zwierzęta i chociaż nie jest to ich typowe zadanie to, o ile sytuacja wymaga użycia specjalistycznego sprzętu, a akurat mają chwilę wolnego od służbowych obowiązków to nie odmówią pomocy, nawet zwierzętom.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE