Lubelskie: Pożar w szkole podstawowej w Prawiednikach

2022-01-25 14:04
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Canva

Pożar w szkole podstawowej w Prawiednikach na Lubelszczyźnie wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek (24-25 stycznia). W akcji gaszenia pożaru brało udział 10 zastępów straży pożarnej. Paliło się jedno z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku. Jaka jest decyzja w sprawie dzieci uczących się w tej szkole dowiecie się z artykułu.

Pożar w szkole podstawowej

Ogień w szkole w Prawiednikach pojawił się kilka minut po północy. Gaszenie pożaru trwało ponad godzinę. W akcji uczestniczyło, aż dziesięć zastępów straży pożarnej – 41 strażaków. Na szczęście niszczycielski żywioł udało się opanować, a w momencie pojawienia się ognia w budynku nie było ludzi. Paliło się jedno z pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku.

Jak poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Lublinie st. kpt. Andrzej Szacoń. „Do pożaru doszło prawdopodobnie w wyniku awarii urządzenia elektrycznego. Na skutek zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległa sala lekcyjna wraz z wyposażaniem”.

Na szczęście dzięki sprawnej akcji gaśniczej pożar nie przeniósł się na inne pomieszczenia. Wstępnie straty w wyniku pożaru w szkole oszacowano na 100 tys. zł. Dyrektor Samorządowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół przy Urzędzie Gminy Głusk Anna Grzywaczewska poinformowała, że z powodu pożaru ponad 100 uczniów będzie musiało przejść na naukę zdalną, bo w obecnej sytuacji szkoła nie jest przygotowana do przyjęcia dzieci.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - Katarzyna Lubnauer: Prezydent nie dał się nabrać na kłamstewka Czarnka
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE