Przygraniczne szkoły będą mogły przejść na nauczanie zdalne

i

Autor: Canva Przygraniczne szkoły będą mogły przejść na nauczanie zdalne

Lubelskie: Możliwe nauczanie zdalne w przygranicznych szkołach

2021-11-09 13:01

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował dzisiaj o możliwości wprowadzenia nauczania zdalnego dla uczniów uczęszczających do szkół znajdujących się w pobliżu granicy z Białorusią. Minister ma wkrótce wystosować odpowiednie pismo do lokalnych kuratorów w tej sprawie.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli

Minister podkreśla, że w piśmie skierowanym do kuratorów i nauczycieli przekazane zostaną informacje i wytyczne które zapewnić mają bezpieczeństwo i komfort psychiczny w obecnej sytuacji zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Decyzja w sprawie skierowania dzieci na naukę zdalną ma być podejmowana przez dyrektorów placówek w zależności o rozwoju sytuacji na granicy oraz sytuacji pandemicznej w województwie. Wystosowane do kuratorów pismo jest odpowiedzią na zgłoszenia z placówek oświatowych znajdujących się w bliskiej odległości od granicy. Pismo ma dać dyrektorom placówek możliwość szybkiego reagowania, jeśli będzie to konieczne.

Na chwilę obecną szkoły w województwie Lubelskim prawdopodobnie nie przejdą w tryb zdalny z powodu napiętej sytuacji na granicy, gdyż największa grupa migrantów znajduje się w Kuźnicy (woj. podlaskie) i ich działania są monitorowane przez skierowane w to miejsce służby. Więcej bieżących informacji na temat sytuacji na granicy polsko-białoruskiej znajdziecie na stronie głównej wiadomości Radia ESKA.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Express Biedrzyckiej - Aleksandra Gajewska: Nie możemy ulegać prowokacjom